رنگ دیوار ها در دکوراسیون

رنگ دیوار ها در دکوراسیون و به خصوص دیوار خانه نقش به سزایی دارد. شما می توانید بهترین رنگ دیوار منزل خود را از بین انواع رنگ های موجود در کاتالوگ مغازه ها بیابید. ما در این مطلب می خواهیم برای شما درباره تاثیر رنگ دیوار منزل بر روحیه و همچنین نحوه ی انتخاب رنگ مناسب برای مکان های مختلف صحبت کنیم.

در ابتدا می خواهیم تعریف مختصری از کاربرد رنگ در دکوراسیون بگوییم. رنگ یک محیط، روح آن مکان را می آفریند. اگر شما برای مدتی در اتاق با رنگ قرمز باشید یک نوع حس هیجان زیاد از حد بهتان دست می دهد. اما اگر در اتاقی که رنگ آبی دارد باشید، آرام تمام وجودتان را فرا می گیرد.

پس همین طور که می بینید رنگ می تواند باعث بروز احساسات متفاوت در شما شود. از این رو مهم است که رنگ دیوار منزل شما چه باشد. برای انتخاب رنگ مناسب ما برای شما راهنمایی هایی داریم. که در صورت استفاده از آن ها می توانید فضای کار و یا خانه ی خود را دلنشین کنید.

انواع رنگ دیوار

دیوار یک محیط می تواند به رنگ های گوناگونی باشد. اما برای انتخاب رنگ مناسب ابتدا باید ببینیم برای هر محیط چه رنگی مناسب است. و همچنین باید از دلیل انتخاب آن رنگ دیوار ها در دکوراسیون محیطمان آگاه باشیم.

برای مثال در محیط کار رنگ های آبی و سبز می تواند برای انواع رنگ دیوار ها بهترین گزینه باشد. رنگ آبی باعث ایجاد حس آرامش و اعتماد می شود و رنگ سبز حس نشاط و رشد کردن را به وجود می آورد.

همان طور که گفتیم هر رنگ در دل خود یک معنا دارد. در ادامه می خواهیم تاثیر انواع رنگ دیوار بر محیط را بگوییم:

• رنگ آبی ایجاد حس آرامش و اعتماد و تسکین دهنده

• رنگ سبز ایجاد حس رشد و تعادل و سبکی، تخلیه کردن بار منفی ذهن

• رنگ سفید ایجاد حس آرامش و سکون، خلوص و پاکی

• رنگ مشکی ایجاد قدرت و نشانه ی سردی و خستگی

• رنگ قرمز ایجاد هیجان و بالا بردن انرژی

• رنگ زرد ایجاد انرژی و حس خلاقیت

• رنگ صورتی ایجاد حس صمیمیت و احساسی

• رنگ نارنجی ایجاد حس نشاط و شادی و ضد افسردگی

• رنگ قهواه ای ایجاد حس اعتبار و لوکس بودن

• رنگ بنفش ایجاد شادی و نشاط و انگیزه

بهترین رنگ برای دیوار خانه

در قسمت قبل درباره ی اثراتی که رنگ دیوار ها در دکوراسیون محیط دارند را بیان کردیم. حال شما می توانید تقریبا بر اساس شخصیت خودتان و دیگر افراد خانه رنگ دیوار منزل خود را انتخاب کنید.

اگر میخواهید یک فضای خنثی و در عین حال دارای آرامش داشته باشید، می توانید از رنگ سفید استفاده کنید.

رنگ دیوار
رنگ دیوار
رنگ دیوار
رنگ دیوار

اما اگر می خواهید فضای خانه را از حالت سکون در بیاورید، استفاده از رنگ سبز در کنار سفید و یا کرم بسیار روشن بهترین رنگ برای دیوار خانه می باشد و در کنار آن می توانید کمی رنگ نارنجی هم استفاده کنید تا به محیط شما انرژی و نشاط ببخشد.

همچنین استفاده از رنگ قرمز در کنار خاکستری روشن برای قسمت غذا خوری می تواند بهرین رنگ برای دیوار خانه باشد. استفاده از این رنگ ها می تواند باعث تحریک اشتها شود.

رنگ آبی و یا صورتی بسیار روشن می تواند برای اتاق خواب ها مناسب باشد، چرا که باعث ایجاد آرامش میشود. البته رنگ صورتی بیشتر مورد پسند دختران و خانم ها می باشد. سعی کنید در اتاقی که قرار است یک مرد در آن حضور داشته باشد از این رنگ استفاده نکنید.

معمولا آقایان در اتاقی که رنگ صورتی دارد احساس سردرگمی دارند و زیاد احساس خوبی به آن ها دست نمی دهد. بهترین رنگ برای دیوار اتاق خانه که آقا وجود دارد آبی می باشد.

کاتالوگ رنگ دیوار

شما می توانید برای بهتر درک کردن ترکیب رنگ ها در یک اتاق به کاتالوگ رنگ دیوار مراجعه کنید. دیدن رنگ ها در کاتالوگ می تواند ایده های بسیاری برای انتخاب رنگ دیوار منزل به شما بدهد. پیشنهاد می کنیم برای این کار به یک دفتر طراحی و یا مغازه ی دارای رنگ دیوار بروید. در آن جا قطعا کاتالوگ رنگ دیوار وجود دارد.

به این صورت شما از روی کاتالوگ رنگ دیوار انتخاب دقیق تری خواهید داشت، چرا که می توانید تاثیر رنگ ها را بر روی احساساتتان بهتر درک کنید. انتخاب رنگ مستقیم بر روی روح و روان شما تاثیر می گذارد. بنابراین در رابطه با این موضوع حساس و محتاط باشید.

حتی اگر می توانید با یک طراح دکوراسیون مشورت کنید. این افراد می توانند کمک های بسیاری در انتخاب رنگ دیوار ها در دکوراسیون منزل شما بکنند. و حتی می توانند محیط خانه و یا محل کار شما را رویایی و دلچسب کنند.

رنگ دیوار منزل

ما در این مطلب سعی کرده ایم درباره ی تاثیر مستقیم رنگ دیوار منزل بر روی افراد بگوییم. دکوراسیون داخلی یک علم است که استفاده کردن از آن می تواند به زندگی شما رنگ ببخشد. برای مثال اگر دکوراسیون محیط کار شما مناسب کاری که می کنید باشد، راندمان کار شما می تواند بالاتر برود.

و یا اگر دکوراسیون خانه ی شما باعث ایجاد آرامش، شادی، نشاط و انرژی در شما بشود، پس از پایان یک روز سخت کاری، رسیدن به خانه می تواند انرژی و آرامش از دست رفته ی شما را بازگرداند. بنابراین در انتخاب رنگ دیوار منزل و یا محیط کار خود آگاهانه عمل کنید.