لوازم آرایش شامل وسایل و موادی هستند که برای بهبود ظاهری چهره و بدن خود استفاده می شود. لوازم آرایش در مجموع شامل یک سری کرم، لوسیون، پودر، رژ لب، لاک ناخن، عطر، لنز رنگی، رنگ مو و یکسری روغن های خاص و... می باشد. لوازم آرایش اغلب توسط خانم های جوان و دختر خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه سطح استفاده از لوازم آرایش توسط بانوان در کشور به بالاترین میزان خود رسیده است. در واقع لوازم آرایش لازمه استفاده روزانه و مداوم خانم ها شده است. به این ترتیب خانم های جوان باید در تشخیص و خرید لوازم آرایش خود دقت لازم را به عمل بیاورند. در این مقاله سعی داریم به دانستنی هایی درباره لوازم آرایش بپردازیم. چون لوازم آرایش از ترکیبات شیمیایی ای ساخته می شوند که به طور مستقیم با پوست و بدن شما در ارتباط است، باید در خرید آن دقت کنید. اگر از آن دسته خانم هایی هستید که لوازم آرایش جزء مصارف روزانه و همیشگی شما می باشد پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

لوازم آرایش

نکاتی درباره لوازم آرایش

هر فردی به عنوان مصرف کننده محصولات آرایشی و بهداشتی لازم است که یکسری اطلاعات در مورد مواد مورد استفاده خود داشته باشد. در این قسمت به بررسی نکات مهم و کلیدی مانند مضرات مصرف لوازم آرایش خواهیم پرداخت. همچنین اطلاعاتی درباره راه های مختلف تشخیص لوازم آرایشی اصل و تقلبی را به شما آموزش خواهیم داد. فردی که لوازم آرایش از مواد مصرفی روزانه اوست باید همه چیز را درباره تشخیص و نحوه خرید، اصل و تقلبی بودن آن، عوارض، مضرات و فواید آن بداند. البته متاسفانه خانم ها معمولا این اطلاعات را درباره لوازم آرایش مصرفی خود ندارند. در همین ابتدای مطلب لازم است بدانید که بسیاری از لوازم آرایشی که روزانه مورد مصرف قرار می دهید به صورت قاچاق وارد کشور شده است و سلامت آنها در ابهام  می باشد. سایت متقاضی این امکان را برای شما فراهم کرده تا با ثبت انواع لوازم آرایش مورد احتیاج خود، دیگر افراد فروشنده محصولات آرایشی را پیدا کرده و از آنها خرید کنید.

ترکیبات لوازم آرایش

به خانم ها توصیه می شود قبل از مصرف لوازم آرایش از نوع ترکیبات آن اطلاع حاصل نمایند. خانم های باردار نیز در یک سری موارد، منع مصرف لوازم آرایشی دارند که باید به این موضوع توجه کنند. آن چیزی که مشخص می باشد این است که لوازم آرایش از ترکیبات شیمیایی متنوع و متعددی تهیه و تولید می شوند. انواع رنگ ها و اسانس ها در ترکیبات لوازم آرایش به کار برده می شود. ممکن است در برخی موارد این نوع ترکیبات طبیعی و در برخی موارد دیگر مصنوعی باشند. در هر صورت لوازم آرایش مشکلات خاصی برای پوست ایجاد می کنند. لازم است بدانید که بخشی از مواد به کار برده شده در ترکیب لوازم آرایش از قارچ ها گرفته می شود که خطرناک و سمی هستند. تعدادی از محصولات آرایشی نیز دارای سرب در ترکیبات خود هستند که از مواد بسیار خطرناک می باشد. استفاده طولانی مدت از این نوع لوازم آرایش باعث تحریک شدن پوست و صدمات جبران ناپذیری به آن می شود.

مضرات استفاده از لوازم آرایش

طبیعتاً استفاده مکرر از هر ماده ای یک سری تاثیرات را از خود بر جای می گذارد. می توان گفت که استفاده مداوم و روزانه از لوازم آرایش نیز به دلیل ترکیبات شیمیایی آن باعث ایجاد واکنش های پوستی می شود. گاهی اوقات خانم ها به یک ماده خاصی که در ترکیب لوازم آرایش وجود دارد حساسیت دارند و این امر باعث ایجاد عوارضی مانند لکه، تاول، خارش و تورم پوست خواهد شد. عوارض ایجاد شده در برخی موارد کوتاه مدت و در مواردی دیگر ممکن است حتی بلند مدت هم باشند و در نهایت به بیماری های عفونی منجر شوند. برای جلوگیری از بروز اینگونه عوارض توصیه می کنیم همواره از لوازم آرایشی و بهداشتی استاندارد که دارای برچسب تایید وزارت بهداشت می باشند استفاده کنید. تاثیرات منفی لوازم آرایش چشم، لنزهای رنگی و مژه های مصنوعی بیشتر از سایر لوازم آرایش ها می باشند. این دسته از لوازم آرایش اگر تقلبی باشند باعث ایجاد عفونت های میکروبی و قارچی در چشم و اطراف چشم خواهند شد. همانطور که میدانید چشم یک عضو بسیار حساس می باشد و لوازم آرایش با شدت بیشتری بر روی آن تاثیرگذار هستند. پس حداقل در انتخاب محصولات آرایش چشمی نهایت دقت را به عمل آورید.

ویژگی های لوازم آرایش مرغوب

در میان لوازم آرایشی تقلبی و قاچاق محصولات مرغوب و باکیفیت نیز پیدا می شود. این محصولات می توانند تولید داخل و یا خارجی باشند. اولین ویژگی یک لوازم آرایش مرغوب حساسیت زا نبودن آن است. لوازم آرایشی که پس از استفاده باعث ایجاد دانه های سیاه و آکنه بر روی پوست نشوند، مرغوب می باشند. همچنین محصولات آرایشی که باعث ایجاد جوش بر روی پوست صورت نشوند نیز محصولات خوب و قابل اعتمادی هستند. در این میان معمولاً لوازم آرایش رایحه دار و خوشبو چون از مواد نامرغوب تولید می شوند، توصیه نمی شود. برای تشخیص محصولات آرایشی خوب به لیبل وزارت بهداشت بر روی محصولات آرایشی توجه کنید. همچنین می توانید از برندهای معروف و سرشناس داخلی و خارجی لوازم آرایش مورد نیاز خود را تهیه کنید. رژ لب از دیگر لوازم آرایش مهم و حساس است، زیرا می تواند وارد دستگاه گوارش شده و مسمومیت ایجاد کند. پس در استاندارد بودن آن نهایت دقت و بررسی را به عمل آورید. شما می توانید با ثبت نام در سایت متقاضی و درج نوع لوازم آرایش مورد نیاز خود از دیگر افراد ارائه دهنده محصولات آرایشی، لوازم مورد نظر خود را خریداری کنید.