با فرارسیدن عید نوروز برنامه ریزی ها برای رفتن به سفر از سر گرفته می شود. خانواده ها به دنبال انتخاب مقصدی مناسب و کم هزینه می باشند. امروزه با وجود شرایط اقتصادی نامناسب سفرهای داخلی بیشتر توصیه می شود. ایران دارای شهرهای تفریحی، تاریخی و توریستی متعددی است. در این میان شیراز از معروف ترین شهرهای توریستی در بین مردم جهان است. جاهای دیدنی شیراز بسیار متنوع و بیشتر شامل اماکن تاریخی می باشد. اگر شهر انتخابی شما برای سفر نوروزی شیراز است باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید تا بتوانید در مدت زمانی مناسب از تمام جاهای دیدنی شیراز بازدید نمایید. اگر قصد سفر به شیراز و بازدید از جاهای دیدنی شیراز را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان با ما همراه باشید.

 بررسی جاهای دیدنی شیراز

شیراز به عنوان مهمترین قطب گردشگری ایران به شهر شعر و ادب شهرت دارد. این شهر سرشار از بناهای تاریخی و باستانی می باشد. در کنار مکان های تاریخی، موزه ها، باغ ها و گالری های مختلف سفری کامل را برای شما رقم خواهد زد. در این قسمت قصد داریم به معرفی جاهای دیدنی شیراز بپردازیم. بازار وکیل که بازار اصلی شهر شیراز است نمونه معماری شگرف زندیه می باشد. باغ ارم بهترین باغ شیراز است. کاخ قاجار در این باغ ساخته شده است. جالب است بدانید که نام این باغ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. آرامگاه شاه چراغ از جاذبه های زیارتی و تاریخی شیراز می باشد. موزه ای دارای آثار نفیس و قدیمی در این مکان واقع شده است. مسجد نصیرالملک به مسجد صورتی شهرت دارد و از مشهورترین جاهای دیدنی شیراز است. آرامگاه حافظ پرطرفدارترین منطقه دیدنی این شهر در بین توریست های داخلی و خارجی می باشد. آرامگاه سعدی دیگر منطقه پر طرفدار شیراز است. پرسپولیس با قدمتی بسیار طولانی و معماری خاص ارزش یک بار بازدید را دارد. پاسارگاد نیز که مقبره کوروش را در بر دارد از دیگر جاهای دیدنی شیراز است. ارگ کریم خان دارای معماری داخلی و بیرونی عجیب و خاصی می باشد که توجه توریست ها را به خود جلب می کند. باغ نارنجستان کوچکترین باغ شیراز و مکانی دیدنی و تفریحی است. خانه زینت الملک در واقع اندرونی باغ نارنجستان می باشد که دارای یک موزه نیز هست. مسجد و حمام وکیل شگفتی دیگری در معماری خلق کرده اند. موزه پارس در مرکز شهر واقع است که مقبره کریم خان را در خود جای داده و معماری با شکوهی دارد. موزه هفت تنان، موزه هنر مشکین فام، موزه پرسپولیس و موزه نظامی عفیف آباد از دیگر جاهای دیدنی شیراز می باشند.

اماکن دیدنی شیراز
اماکن دیدنی شیراز

مناسب ترین زمان برای بازدید از جاهای دیدنی شیراز

قبل از سفر به هر مکان تفریحی لازم است درباره آب و هوای آن در هر فصل اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید بهترین زمان را برای سفر انتخاب کنید. در ادامه مطلب قصد داریم بهترین زمان سفر به شیراز را از نظر شرایط آب و هوایی بررسی و زمان مناسب سفر به این شهر را برای شما مشخص کنیم. شیراز به دلیل اینکه در منطقه ای کویری واقع شده، آب و هوای خاصی دارد. فصل بهار و تعطیلات نوروز زمانی مناسب ولی شلوغ برای بازدید از جاهای دیدنی شیراز است. فصل تابستان به دلیل گرمای شدید و طاقت فرسا برای بازدید از جاهای دیدنی شیراز توصیه نمی شود. در فصل تابستان قیمت هتل ها و خدمات توریستی به شدت کاهش می یابد. پاییز نیز دارای شرایط آب و هوایی خوبی برای سفر به این شهر توریستی است. به دلیل اینکه بیشتر جاهای دیدنی شیراز اماکن تاریخی و آثار و بناهای قدیمی هستند بهتر است در فصل زمستان به این شهر سفر نکنید. سرمای شدید کویر مانع گردشگری شما در شیراز خواهد شد.

 استفاده از تور برای بازدید از جاهای دیدنی شیراز

شیراز به عنوان یک شهر توریستی مشهور و مهم همواره دارای تورهای متنوع با شرایط مختلفی است. تورهای متفاوت شیراز در تمام فصول سال آماده ارائه خدمات توریستی و گردشگری به مسافران می باشد. به دلیل تعداد بالای جاهای دیدنی شیراز توصیه ما انتخاب یک تور مناسب و دارای برنامه ریزی کامل است، به طوری که بتوان در کمترین زمان بیشترین استفاده را برد. ثبت نام در سایت متقاضی یک روش جدید برای داشتن توری متناسب با شرایط شماست. قیمت تورهای مختلف ارائه شده نیز متفاوت بوده و پارامترهای مختلفی در تعیین آن دخالت دارد. در مجموع نوع تور انتخابی جهت بازدید از جاهای دیدنی شیراز به میزان بودجه شما بستگی دارد. توصیه ما خرید تورهایی است که دارای خدمات گردش در شهر باشد تا با وجود تعدد جاهای دیدنی شیراز دچار مشکل و کمبود زمان نشوید.

اماکن دیدنی شیراز

 بحث پایانی درباره جاهای دیدنی شیراز

به عنوان بحث پایانی این اطمینان را به شما می دهیم که شیراز مقصدی فوق العاده شگفت انگیز برای دوست داران تاریخ و اماکن تاریخی است. جاهای دیدنی شیراز شما را به وَجد خواهد آورد و سفری خاطره انگیز برای شما رقم خواهد زد. این سفر نوعی سفر خاص است که لذت های منحصر به فردی دارد. اگر به جستجو و کنکاش در آثار و بناهای تاریخی علاقه دارید بی شک جاهای دیدنی شیراز گزینه ای تمام عیار برای شما محسوب می شود. توصیه ما برای داشتن یک سفر خوب با شرایط مناسب سفر با تور شیراز است. سایت متقاضی این امکان را برای شما فراهم کرده تا با ثبت نام در این سایت، آژانس هایی که دارای تور متناسب با شرایط شما می باشند، برای فروش و ارائه خدمات تور خود، با شما تماس حاصل نمایند.