یکی از اجزاء مهم سیسمونی نوزاد که هنگام خرید با آن رو به رو می شوید لباس نوزادی است. هنگام انتخاب لباس نوزادی با دنیایی زیبا رو به رو خواهید شد. لباس نوزادی به طور مستقیم با نوزاد شما در تماس و برای آن بسیار حساس می باشد. پس باید در انتخاب آن نهایت دقت را به عمل آورید. اگر قصد خرید لباس نوزادی را دارید حتماً در این مقاله با ما همراه شوید. لباس نوزادی مهمترین و حساس ترین چیزی است که به نوزاد شما مربوط می شود. برای انتخاب و خرید آن باید دارای اطلاعات کافی در این زمینه باشید. اگر خدای نکرده یک انتخاب نادرست داشته باشید به دلیل حساسیت بیش از حد نوزادان ممکن است این امر باعث ایجاد مشکل و بیماری در نوزاد شود. برای جلوگیری از این مشکل سایت متقاضی برای شما شرایطی فراهم کرده تا هر آنچه که می خواهید، ثبت کنید. دیگر افراد فروشنده و ارائه دهنده وسایل و لباس های نوزادی خواسته های شما را بررسی کرده و لباسی متناسب با نوزاد شما در نظر می گیرند و به شما ارائه می دهند. در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات شما را درباره لباس نوزادی بالا ببریم و به بیان ویژگی های مربوط به آن بپردازیم.

لباس نوزادی

 ویژگی های لباس نوزادی

بی شک لباس نوزادی از هر نظر از لباس های دیگر  متمایز است. همانطور که حتی هنگام شست و شو باید لباس نوزاد را جداگانه بشویید. لباس نوزادی ویژگی های منحصر به فرد و خاصی دارد که شما موظف به بررسی آنها می باشید. باید دقت کنید که در لباس نوزاد شما هیچ گونه قطعات کوچک و تزیینی به کار برده نشده باشد. این قطعات خطرناک هستند و ممکن است برای نوزاد شما مشکل ایجاد کند. البته برندهای معروف طبق استانداردهای لازم عمل کرده و معمولاً این نکات را رعایت می کنند. وجود قطعات کوچک بر روی لباس نوزادی باعث اذیت شدن نوزاد می شود. در تهیه و تولید لباس نوزادی نباید بند، روبان و کِش به کار برده شود. این امر بخصوص در لباس های بالا تنه و اطراف گردن ممکن است ایجاد خفگی بکند. ویژگی مهم دیگر لباس نوزادی این است که پشمی نباشد. لباسهای پشمی معمولاً باعث ایجاد حساسیت می شوند. اگرچه برای گرم نگه داشتن در فصل زمستان بسیار مناسب هستند، اما اگر برای نوزاد خود لباس پشمی استفاده می کنید حتماً بر روی یک لباس نخی آن را بپوشانید. لباس نوزاد شما باید از پارچه های بدون پرز و کرک تهیه شده باشد. این نوع پارچه ها باعث ایجاد حساسیت های پوستی و مشکلات تنفسی در نوزاد شما می شود. بهترین نوع پارچه برای لباس نوزادی پارچه نخی است. شما باید بتوانید این نوع پارچه را شناسایی کنید. از دیگر ویژگی های مهم لباس نوزاد تنگ نبودن آن است. لباس نوزادی بهتر است چسبان نباشد و در قسمت های زیر بغل و گردن کمی آزاد باشد. اگر در لباس نوزاد شما کِش به کار رفته است باید دقت کنید که این کش بر قسمت های بدن نوزاد شما جا نیاندازد.

 نحوه انتخاب لباس نوزادی

انتخاب لباس نوزادی امری حساس است. شما باید در این کار نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. در واقع این کار نیازمند دانستن یک سری اطلاعات می باشد که ما در ادامه آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. اولین و مهم ترین نکته در انتخاب لباس نوزادی سایز لباس می باشد. لباسی که برای نوزاد شما کوچک است باعث ایجاد مزاحمت و بی قراری در نوزاد می شود. دومین نکته در انتخاب لباس نوزادی جنس پارچه است. بسیاری از پارچه های ابریشمی و پشمی برای نوزادان مناسب نیستند و باعث بروز حساسیت می شوند. رنگ نیز از نکات مهم در انتخاب لباس نوزادی است. بهتر است برای نوزاد خود لباس هایی با رنگ روشن انتخاب کنید. لباس های روشن کثیفی ها و عوامل مزاحم دیگر را به خوبی نشان می دهند. رنگ مشکی برای نوزادان توصیه نمی شود.

 بهترین نوع لباس نوزادی

امروزه در بازار لباس های مختلفی با مدل ها و جنس های متنوع برای نوزادان عرضه می شود. این امر به این معنی نیست که همه آنها برای نوزادان مناسب باشند. بیشتر این لباس ها برای نوزاد شما کاربرد ندارد. البته در خرید لباس نوزادی باید به سن نوزاد خود نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال لباس های جین برای نوزادان زیر سه ماه مناسب نیست، چون نوزاد شما در این لباس ها نمی تواند آزادانه عمل کند. لباس های مجلسی بسیار زیبایی نیز امروزه برای نوزادان تهیه و تولید می شود که باز هم برای نوزادان زیر سه یا چهار ماه کاربردی ندارد. لباس هایی که بیشترین کاربرد را برای نوزاد شما دارد لباس های سرهمی، کش بافت، زیرپوش، ژاکت، جوراب، کفش پارچه ای، دستکش بی انگشت، کلاه و لباس مناسب برای فصل زمستان می باشند. بیشترین مصرف پوشاک نوزادان تا سن ۶ ماهگی، بلوز و شلوار یا سرهمی می باشد. نکته مهم در این قسمت توجه به فصل تولد نوزاد شما است. اگر نوزاد شما در فصل سرد سال به دنیا می آید باید از دستکش و کلاه برای او استفاده کنید تا حرارت بدنش تنظیم شود. اگر نوزاد خود را به بیرون از منزل می برید باید از لباس های آستردار برای او استفاده کنید. از جمله لباس هایی که خرید آن برای نوزادان ضرورتی ندارد، لباس خواب می باشد. همانطور که گفته شد بسیاری از لباس ها برای نوزادان کاربردی نیستند. مثلا برای نوزاد دختر زیر سه ماه لباس های مجلسی چین چینی جالب به نظر نمی رسد و فقط او را اذیت می کند. بهترین گزینه برای لباس نوزادی لباسی است که نوزاد شما در آن راحت باشد و ایجاد حساسیت نکند. توجه داشته باشید که لباس های مهم و ضروری را از قلم نیندازید.