گندم و آرد به عنوان یکی از مهم ‌ترین مایحتاج بشر از گذشته تا به امروز معرفی شده است. خرید آرد همواره با توجه به اهمیتی که این ماده در میان افراد دارد، مورد توجه بوده و هست. لذا انواع آرد موجود است و افراد می توانند با خرید آن نسبت به پخت انواع کیک ها و شیرینی ها و نان های مختلف اقدام نمایند. توصیه ما به شما این است که برای خرید آرد، نوع پخت و پزی که قرار است انجام دهید را در نظر بگیرید و نسبت به خرید اقدام نمایید. به طور مثال آرد نانوایی، با آرد کیک پزی کمی متفاوت است. افراد در خرید آرد ممکن است دچار یک سری از سردرگمی ها شوند. لذا آرد به مانند برنج محصولی نیست که در تمامی سوپرمارکت ها و یا مغازه ها پیدا شود. ممکن است افراد برای خرید انواع آرد حیران و سرگردان به مغازه های مختلف شهر بروند. جدا از آن که پیدا کردن انواع آرد و خرید آن کمی مشکل است، شناخت بهترین آرد از موانعی است که در خرید آرد ممکن است تاثیر گذار باشد. لذا ما در این متن قصد داریم تا شما را با انواع آرد و چگونگی خرید آرد و نکاتی که در مورد آن وجود دارد، آشنا نماییم. اگر قصد خرید آرد را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

خرید آرد

انواع آرد

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که آرد تنها به آرد گندم گفته می ‌شود. البته بسیاری از افراد خرید آرد را برای نان پختن مورد استفاده قرار می‌ دهند که باید از آرد گندم بهره ‌برداری شود. از انواع مختلف آرد می ‌توان به آرد برنج، آرد سمولینا، آرد ایرمیک، آرد ۱۵۰، آرد ذرت، آرد فوری، آرد تیره، آرد سیب‌ زمینی، آرد جو، آرد جوانه گندم، آرد نخودچی و... اشاره کرد. افرادی که برای نان پختن قصد خرید آرد را دارند باید توجه کنند که آرد خبازی که برای تهیه نان لواش، تافتون و بربری مورد استفاده قرار می گیرد، با آردی که برای گرفتن چونه خمیر به کار می ‌رود، متفاوت است. بعضی از آن ها آرد روشن هستند و بعضی از آرد ها، آرد تیره می باشند. آرد سفید در نهایت به تولید نان سفید منتهی می ‌شود. بعضی از افراد از آرد سبوس دار برای تهیه انواع نان ها استفاده می کنند. از انواع دیگر می ‌توان به آرد سوخاری که معمولاً از نان ساندویچی به دست می‌ آورند اشاره کرد. بعضی از آردها از دانه ‌های گیاهی به دست می ‌آید که می ‌توان با آن ها کارهای مختلفی را انجام ‌داد. لذا در زمان خرید آرد باید نوع کاری که قرار است انجام دهید را مشخص کرده و سپس نسبت به خرید آرد اقدام نمایید.

قیمت خرید آرد

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، آن است که قیمت خرید آرد چگونه می باشد. در این مورد می توان گفت که قیمت خرید آرد با توجه به نوع آرد متفاوت است. به طور مثال آرد برنج با آرد گندم قیمت متفاوتی دارد. لذا سهمیه های دولتی با سهمیه های غیر دولتی و آزاد، بسیار متفاوت است. ما در اینجا قصد داریم تا نکات مرتبط با قیمت خرید انواع آردهای مختلف را برای شما شرح دهیم. قیمت خرید آرد در بازار با توجه به نوع آن تعیین می شود. به طور مثال آرد جو که یکی از مهمترین آرد هایی است که در بسته های ۲۰۰ گرمی قرار دارد چیزی در حدود سه هزار تومان قیمت دارد. آرد های نانوایی با توجه به مصوبه دولت از قرار هر کیلو 830 تومان و نرخ هر کیسه 40 کیلویی معادل ۳۳ هزار تومان اعلام شده است. لذا قیمت خرید آرد آزاد با قیمت خرید آرد یارانه ای متفاوت است. لازم به ذکر است که افراد با در نظر گرفتن این قیمت ها باید نسبت به خرید اقدام نمایند. در کل می‌ توان گفت که قیمت خرید آرد بالا نمی باشد و افراد با توجه به نیاز خود می ‌توانند نسبت به خرید انواع آرد اقدام کرده و با توجه به نیاز خود بهترین آرد را خریداری نمایند.

چگونگی خرید آرد

در پایان می توان گفت برای خرید آرد شما می توانید به انواع نانوایی ها، فروشندگان تجهیزات قنادی و... مراجعه نمایید. حال بعضی از افراد دوست دارند تا برای انجام کارهای عمده که نیاز به آرد دارند، سهمیه دولتی را تهیه نمایند. توصیه ما به این دسته از افراد این است که با مراجعه به صنف خبازان نسبت به تهیه انواع آرد دولتی اقدام نمایند. شما می توانید برای خرید آرد، تقاضای خود را در سایت متقاضی ثبت نمایید و از افرادی که دارای آرد می باشند و یا سهمیه ‌های آرد را دارند، بخواهید که آرد خود را در اختیار شما با هزینه توافقی قرار دهند. در کل می‌ توان گفت خرید آرد آنچنان سخت نمی باشد و افراد برای خرید علاوه بر اینکه می‌ توانند نیاز خود را در سایت متقاضی ثبت نمایند، قادر هستند تا با مراجعه به فروشگاه های محدودی که در سطح شهر وجود دارد، نسبت به خرید اقدام نمایند.