متولدین شهریور روحیه ای حساس دارند و با کوچکترین ناآرامی ها، به هم می ریزند. سعی کنید هرگز آن ها را ناراحت نکنید و قلبشان را نشکنید. سعی کنید با آن ها تند حرف نزنید و آن ها را از خودتان نرنجانید.

دقیق بودن یکی دیگر از خصوصیات متولدین شهریور است. آن ها با تمرکز کامل به انجام کارهای خود می پردازند و سعی می کنند تا جایی که ممکن است کارشان را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانند.

متولدین شهریور انسان های باهوشی هستند. آن ها بهترین راه حل را برای بیرون رفت از مشکلاتشان می اندیشند و به کار می گیرند.

متولدین شهریور بسیار شاد و سرحال هستند. آن ها انرژی بالایی دارند و سرشار از شوق و شور هستند و حال شما در برخورد با آن ها خوب می شود.

وظیفه شناسی نیز یکی از خصوصیات متولدین شهریور است. وقتی به آن ها مسئولیتی سپرده شود، سعی می کنند آن را به بهترین شکل انجام دهند. آن ها یا یک کاری را قبول نمی کنند، یا اگر قبول کردند تا آخرین لحظه با تمام دقت، آن را به اتمام می رسانند.

مردان شهریوری معمولا خوش هیکل، خوش تیپ و خوش قیافه هستند. آن ها مردانی جذاب هستند و به راحتی می توانند نظر اطرافیانشان را به خودشان جلب کنند. جذابیت از سر تا پای این مردان نمایان است.

متولدین شهریور در بسیاری از موارد اهل سازش هستند. آن ها از هرگونه بحث و جدل دوری می کنند و نمی خواهند آرامش خود را به سادگی از دست بدهند. آن ها سازش را ساده ترین راه برای حفظ آرامش خود می دانند.

زنان شهریوری معمولا خجالتی هستند. آن ها از رفتن به جمع های شلوغ می پرهیزند. حضور در یک جمع شلوغ، یکی از سخت ترین کارها برای زنان متولد شهریور است.

سود جویی نیز یکی از خصوصیات متولدین شهریور است. آن ها در گام اول مواجهه با هر موضوعی ابتدا به دنبال سود خود هستند. آن ها رفاه خود و خانواده خود را با هیچ چیز دیگری عوض نمی کنند.

متولدین شهریور بسیار کمال گرا هستند. آن ها می خواهند همه چیز را به کمال و پایانش برسانند. متولدین شهریور همه چیز را به صورت مطلوب می خواهند و در صورت هر گونه نقص، رضایتشان جلب نخواهد شد.

شهریوری ها بی آلایش هستند. هیچ گونه ریا و تزویری در وجود آن ها راه ندارد. آن ها همه را از دریچه سادگی و بی آلایشی خود می گذرانند و درباره دیگران هرگز بد قضاوت نمی کنند.

شهریور ماهی ها انسان های صبور و آرامی هستند. آرامش زیادی در وجود این افراد وجود دارد. آن ها در برابر ناملایمات زندگی، فقط لبخند می زنند. به هم زدن آرامش آن ها بسیار سخت است. این افراد مشکلات را با سلاحی از جنس صبوری شکست می دهند.

شهریورماهی ها بسیار انتقاد پذیرند. شما می توانید به راحتی از آن ها انتقاد کنید، بی آنکه نگران واکنش آن ها باشید. آن ها انتقاد شما را با تمام وجود می پذیرند و تمام تلاششان این است خودشان را اصلاح کنند.

شهریوری‌ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا؛ متولدین شهریورماه برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلانی و تدریجی عمل می‌کنند.

دروغ و حرام با زنان شهریوری سازگار نیست. این زنان بعضاً در زندگی با مشکل و مصیبتی مواجه می‎شوند که جز صبر و تحمل و توسل به خداوند، چاره‎ای ندارند.

متولدین شهریور گاها بسیار زیاده خواه و پر توقع می شوند. آن ها انتظار دارند که شما تمام تلاشتان را برای خوشحال کردن آن ها کنید و تمام نیازهایشان را برطرف سازید.

زنان متولد شهریور وجود و ذاتی از جنس فرشته ها دارند. منبع و منشا مهربانی هستند و می توانند شما را با خوی خوب خود، مست کنند. بدذاتی و بد اخلاقی در وجود آن ها راهی ندارد.

متولدین شهریور بسیار دور اندیش اند. آن ها همواره به فکر روز مبادا هستند. شهریور ماهی ها از تنگناها می ترسند و تمام تلاششان فرار از بحران های زندگی است.

مردان متولد شهریور از تنبلی بیزارند. شهریورماهی ها بسیار چابک هستند و انجام کارهای خود را به هیچ عنوان به فرداها نمی سپارند. در صورت ملزم شدن به انجام کاری تا وقتی که آن کار را انجام ندهند، نوعی دل مشغولی در خود حس می کنند.

این افراد معمولا با رویاهای خود زندگی می کنند. بسیار خیال پرداز هستند و گاهی اوقات آن چنان در افکار خود غرق می شوند که متوجه جهان واقعی اطرافشان نمی شوند.

آن‌ها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابل شان هستند و در کنار آن‌ها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آن‌ها باید رفتار کنید.

زن متولد شهریور بسیار احساساتی، بی ریا و تزویر، خوش قلب، خواستار عشق حقیقی و وفادار به همسر و خانواده، در مناسبات خود با او سعی کنید از جر و بحث پرهیز کنید.

مردان شهریور ماهی عشق سوزنده ای ندارند و شعله عشقشان خیلی کوچک است؛ اما عشق آن ها جاودانه است و اگر عاشق زنی شوند تا آخر عمر به او عشق خواهند ورزید.

برانگیختن احساسات یک شهریورماهی کار بسیار سختی است. او در بروز احساساتش قدری تنبل است؛ اما عشقش پایدار است.

در هیچ کاری زیادهروی نمی‌کند و خوب می‌تواند از خود مراقبت کند. در مقابل اقرار به گناهان خویش سرسختی عجیبی نشان می‌دهد.