امروزه دنیا تحت شعاع یک بیماری عجیب قرار گرفته است. کرونا نام بیماری است که تمامی جهان را تحت شعاع قرار داده و بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند، بسیاری از ترس مرگ شب ها خواب ندارند. توجه داشته باشید که بیماری کرونا یکی از بیماری های خطرناک در حال حاضر می باشد. لذا ما در این متن قصد داریم تا در مورد کرونا و نکاتی که در مورد آن موجود می باشد، اطلاعاتی را عنوان کرده و شما را در مورد این بیماری بیشتر آگاه سازیم. چنانچه در مورد کرونا اطلاعات آنچنانی ندارید و قصد دارید این اطلاعات را به دست بیاورید، ما را تا پایان متن همراهی کرده و نکات مرتبط با آن را پیدا نمایید.

کرونا چیست

در نزدیکی های سال نو میلادی و سال نو چینی بود که نام بیماری کرونا برای اولین بار عنوان شد. کرونا بیماری است که به عنوان یک آنفولانزا معرفی می ‌شود و از کشور چین و شهر ووهان شروع شده است. این بیماری به مانند سرماخوردگی می باشد و علائمی شبیه آن دارد. این بیماری یک بازه زمانی نهفته دارد. لذا ۱۴ روز این بیماری خود را به دیگران نشان نمی ‌دهد و همین موضوع نگران کننده ترین بخش بیماری کرونا می‌ باشد. لذا افرادی که بیماری کرونا را دارند، هیچ گونه علائمی از کرونا نداشته و در ۱۴ روزی که این بیماری خود را نشان می ‌دهد، آن ها می ‌توانند به آلوده کردن طیف بسیار وسیعی از افراد بپردازند. گفتنی است این بیماری امروزه جمعیت بسیار بالایی را تحت شعاع قرار داده و بسیاری از افراد به این مریضی دچار شده اند. لذا آماری که هم اکنون وجود دارد، این است که کشته شدگان این بیماری 2 درصد می باشند. یعنی از هر صد نفر دو نفر جان خود را از دست می دهند. توجه داشته باشید که این بیماری امروزه در بسیاری از کشورها از جمله ایران شیوع پیدا کرده است. لذا روزانه بر آلودگان این بیماری افزوده می شود. جالب است که افراد آلوده از ۱۴ روز پیش آلوده بوده و بسیاری از افراد را به این بیماری مبتلا کرده اند. لذا در ادامه نکات مختلفی که در مورد این بیماری وجود دارد را عنوان خواهیم کرد.

راه های مقابله با کرونا

سوالی که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند، این است که با بیماری کرونا چگونه می توان مقابله کرد. در این مورد می توان گفت که راه ‌های مقابله با بیماری کرونا آنچنان وسیع نمی باشد. این بیماری از طریق هوا منتقل نمی شود. بلکه از طریق حیوان به انسان و یا از طریق انسان به انسان منتقل می شود. برای مقابله با گرفتن بیماری کرونا شما باید بهداشت را رعایت نمایید. یعنی سعی کنید وقتی که از محیط بیرون به خانه برمی ‌گردید دست خود را با آب و صابون به خوبی بشویید. از زدن دست آلوده به دهان، دماغ و چشم جداً خودداری نمایید. لذا یکی از اصلی ترین راه های ورود ویروس به بدن دهان، دماغ و چشم می باشد. توجه داشته باشید که داشتن محلول الکل برای ضدعفونی کردن سطوح و یا ضدعفونی کردن دست ها در بیرون از خانه بسیار مهم می باشد. لذا برای مقابله با بیماری کرونا هر زمان که از بیرون برگشتید اگر با دستان آلوده به گوشی موبایل خود دست زدید، سعی کنید تا سطوح آن را با الکل مورد شستشو قرار دهید و سعی کنید در بیرون از خانه از ماسک استفاده نمایید. البته ماسک های فیلتردار بسیار کارا تر می باشند. همچنین خوردن ویتامین c و نگه داشتن دمای بالا در محیط می‌تواند بر از بین رفتن ویروس کرونا تاثیر گذار باشد. لذا این بیماری با رسیدن فصل تابستان از بین خواهد رفت و جای نگرانی نخواهد داشت. توصیه ما به شما این است که با در نظر گرفتن راه های مقابله که از کانال‌های رسمی اعلام می‌ شود خود را از گرفتن این بیماری مصون نگه دارید.

 راه درمان کرونا

سوال بعدی که برای بسیاری از افراد عنوان می‌ شود این است که آیا بیماری کرونا راه درمانی دارد یا خیر؟ در این مورد می توان گفت که خیر، بیماری کرونا راه درمان آنچنانی ندارد و همین موضوع باعث شده که التهاب و ترس در میان جامعه بالا برود. البته به این دلیل درمانی برای آن عنوان نشده است که این بیماری تازه و جدید می باشد. مطمئناً با گذشت یک مدت زمان از واکسن مقابله با بیماری کرونا پرده ‌برداری خواهد شد. اما در کل می توان گفت با توجه به آن که این بیماری همچنان راه درمانی ندارد، بهتر است تا از راه های مقابله با بیماری کرونا استفاده کرده و خود را در امان نگه دارید. توجه به این نکته الزامی است که خوردن آب زیاد می تواند بهترین درمان برای کرونا به حساب آید. در کل می ‌توان گفت که روش‌ هایی که در کانال های مختلف عنوان می ‌شود، هیچ کدام سندیت ندارد و اگر این راه ‌ها سندیت داشت، مطمئناً چین برای درمان مبتلایان به این بیماری از آن استفاده کرده بود.