با توجه به شیوع انواع بیماری‌ ها و الزام به ضد عفونی کردن محیط های مختلف و به خصوص دست‌ ها، مصرف الکل بسیار بالا رفته است. لذا بسیاری از افراد برای تهیه انواع الکل ها، اقدامات خاص خود را انجام می دهند. توجه داشته باشید که انواع الکل با پاک کنندگی ها و ضدعفونی کننده های متفاوتی موجود است که امروزه  مورد استفاده قرار می ‌گیرد. با شیوع بیماری کرونا در کل کشور موجی از خرید انواع الکل راه افتاده است. بسیاری از افراد از کمبود این ماده ضد عفونی کننده، گلایه ‌مند می باشند. دردسر های بسیار عجیبی برای تهیه انواع الکل به وجود آمده و افراد برای خرید انواع ماده های ضد عفونی کننده دچار مشکلاتی شده اند. اما چیزی که وجود دارد این است که انواع الکل در بازار به وفور موجود می باشد. اما افراد نمی‌ دانند آن را از کجا پیدا نمایند. ما در این متن سعی داریم انواع الکل و چگونگی ضدعفونی کنندگی آن را برای شما شرح داده و نکات منحصر به فردی که در این زمینه وجود دارد را عنوان نماییم. چنانچه قصد خرید انواع الکل را دارید، با ما تا پایان همراه باشید تا با نکات مرتبط با آن آشنایی کافی پیدا کرده و راهکار خرید این الکل ها را به خوبی بدانید.

انواع الکل

امروزه الکل های مختلفی در بازار موجود است که شما می توانید نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. ضدعفونی کننده های متفاوتی در بازار موجود هستند اما الکل از مهمترین آن ها می باشد. از انواع الکل می توان به الکل چوب که ساده ترین نوع الکل می باشد، اشاره کرد. الکل ها دارای درصد ها و غلظت های مختلفی می باشند. توجه داشته باشید که بعضی از الکل ها ۹۶% هستند و بعضی از آنها ۷۰ درصد هستند. به طور مثال بعضی دیگر از الکل ها موجود هستند که ۵۰ درصد و حتی زیر ۵۰ درصد و ۳۰ درصد می باشند. هر کدام از این ها دارای کارآیی خاص خود می باشند. لذا امروزه بسیاری از افراد برای پاک کنندگی، الکل های ۷۰ درصد یا ۹۶ درصد را مورد استفاده قرار می دهند. توجه داشته باشید که هر کدام از این الکل ها دارای مواد اولیه مختلفی می باشد که افراد باید با توجه به نکات منحصر به فرد آن، نسبت به خرید انواع الکل اقدام نمایند. توجه داشته باشید که این الکل ها معمولا در داروخانه ها و تجهیزات پزشکی ها یافت می شوند. اما امروزه به دلیل تقاضای بیش از حد مردم کمتر پیدا می شود که در بحث پایانی به این موضوع خواهیم پرداخت.

مقدار ضدعفونی کنندگی

حال سوال پیش می آید که مقدار ضد عفونی کننده های الکلی به چه صورت می باشد. معمولاً برای ضدعفونی کردن از الکل های ۷۰ درصد و یا ۹۰ درصد به بالا استفاده می کنند. توجه داشته باشید که معمولاً برای ضد عفونی کردن سطوح و دست ها استفاده از الکل ۷۰ درصد کارساز می ‌باشد. اگر الکلی که خریداری کردید ۹۶ درصد می باشد، سعی کنید آن را با ۲۰ درصد آب مقطر مخلوط نمایید تا یک الکل ۷۰ درصد را داشته باشید. پس بهترین الکل برای ضدعفونی کردن دست و سطوح مختلف الکل ۷۰ درصد می باشد، که یا باید به صورت بسته بندی خریداری شود و یا اینکه الکل های ۹۶ درصد را با کمی آب قاطی کرده و آن را به وجود آورید. توجه داشته باشید که امروزه الکل های مختلف با توجه به کارایی متنوعی که دارد مورد توجه می باشند. لذا با توجه به شیوع بیماری ‌های مانند کرونا و آنفولانزا بهتر است که این الکل ها را برای گندزدایی مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از این الکل ها بر روی دست، ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

بحث پایانی

در پایان بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که چگونه در این شرایط الکل را پیدا کرده و یا آن را خریداری نمایند؟ توجه داشته باشید که پس از شیوع بیماری‌ های مختلف در زمستان علی ‌الخصوص بیماری کرونا، پیدا کردن این محلول ها بسیار سخت شده است. برای پیدا کردن این نوع از محلول ضدعفونی کننده شما می توانید به داروخانه های معتبر مراجعه نمایید. لذا افرادی که نیاز مبرم به تهیه انواع الکل های ۹۶ درصد و ۷۰ درصد دارند، می توانند در سایت متقاضی درج تقاضا کنند، و در مقابل عرضه کنندگانی که دارای انواع نمونه های خاص الکل می باشند، با آن ها تماس گرفته و این ماده را به آن ها ارائه دهند. توجه داشته باشید که قیمت الکل با توجه به درصد و کیفیتی که دارد، متفاوت است. سعی کنید گول سودجویانی که قصد دارند از فضای کنونی بهره ببرند را نخورید. توجه داشته باشید که بهترین الکل با بهترین کیفیت را خریداری نمایید و هزینه ای که برای آن می پردازید را مورد توجه قرار دهید. در کل می ‌توان گفت که امروزه الکل به عنوان یکی از ضد عفونی کننده های قوی در صنعت محسوب می شود و برای خرید آن باید با توجه به درصد و کارایی که دارد اقدام نمایید.