ژل ضدعفونی یکی از انواع مواد ضدعفونی کننده است و می تواند مکمل و حتی جایگزین آب و صابون برای شستشوی دست ها باشد. ضدعفونی کننده ها گونه های متفاوتی دارند. یکی از انواع رایج مواد ضدعفونی کننده ژل ضدعفونی است. از مزیت های ژل ضدعفونی می توان به عدم خشکی پوست بعد از استفاده از ژل اشاره کرد. این در حالی است که آب و صابون به شدت باعث خشکی دست می شود. ژل ضدعفونی محتویات خاصی دارد که در ادامه بحث به آن می پردازیم. این روزها با شیوع بیماری کرونا خرید و فروش مواد ضدعفونی کننده رایج شده است. ژل ضدعفونی از اقسام پرفروش و پرطرفدار مواد ضدعفونی کننده می باشد. برای پیشگیری از بیماری کرونا لازم است که دست ها مرتب با آب و صابون شسته شوند. اما ممکن است شرایط کاری و زندگی شما این اجازه را به شما ندهد که مرتب با آب در ارتباط باشید. در این شرایط ژل ضدعفونی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اگر از تاثیر ژل ضد عفونی آگاه نیستید و تاکنون در خرید ژل ضدعفونی مردد بوده اید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

ژل ضدعفونی

 مشخصات ژل ضدعفونی

امروزه وجود ویروس کرونا در هر مکان و موقعیتی که قرار داشته باشید، می تواند برای شما پر خطر باشد. با توجه به وجود انواع میکروب ها و ویروس ها و بیماری هایی که این روزها در بین تمام جوامع شایع شده است، ضد عفونی کردن دست ها و لوازم مصرفی برای پیشگیری از این نوع بیماری ها در اولویت قرار دارد. از مشخصات بارز یک ژل ضد عفونی این است که پس از مصرف نیاز به آبکشی ندارد. در واقع مهمترین مشخصه ژل ضدعفونی این است که شما به داشتن آب نیاز ندارید. ژل ضدعفونی در برخی موارد باعث از بین رفتن آلودگی هایی می شود که با آب و صابون از بین نمی رود. ژل ضدعفونی قادر است طیف وسیعی از ویروس ها و باکتری ها به خصوص ویروس معروف کرونا را از بین ببرد. از دیگر مشخصات مهم ژل ضد عفونی اثر سریع بر عوامل میکروبی است. ایمنی بالا و اطمینان خاطر در مورد استفاده از ژل ضدعفونی از دیگر مشخصه های این محصول است.

 نحوه استفاده از ژل ضدعفونی

امروزه تمام افراد به دنبال راهی برای پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا هستند. در این میان تنها راه حل ایمن، رعایت نکات بهداشتی و تمیز نگه داشتن دست ها می باشد. بهترین گزینه برای پیشگیری استفاده از ژل ضدعفونی است. البته برای تأثیر بیشتر باید درباره نحوه مصرف ژل ضدعفونی نکاتی را رعایت کنید. در ابتدا به مقدار لازم از ژل ضدعفونی را بر روی دست ریخته، سپس به طور کامل در کف دست، پشت دست و لا به لای انگشتان مالش می دهیم، به طوری که تمام نقاط دست و سر انگشتان به ژل ضدعفونی آغشته شود. پس از مدت زمان ۳۰ ثانیه مشاهده می کنید که ژل کاملا بر روی پوست خشک می‌شود و نیاز به شستشو با آب ندارد. اگر آب و صابون در دسترس داشتید برای تاثیر بیشتر می توانید قبل از مصرف ژل، دست های خود را با آب و صابون بشویید. توجه داشته باشید که برخی از ژل ها قابل اشتعال می باشند. بهتر است ژل ضدعفونی را در دمای اتاق نگهدارید.

 روش ساخت ژل ضدعفونی

امروزه با شیوع شدید ویروس کرونا تقاضا برای ژل ضدعفونی افزایش یافته و از طرفی مراکز پخش کننده محصولات بهداشتی دچار کمبود این نوع محصولات هستند. شما می‌توانید با یکسری ترکیبات طبیعی در خانه ژل ضدعفونی بسازید. با توجه به استفاده راحت ژل ضد عفونی در تمام شرایط سخت و حساس، ساخت این ژل در خانه مقرون به صرفه نیز هست. از جمله مواد لازم برای تهیه ژل ضدعفونی می توان به الکل، گلیسیرین، ژل آلوئه ورا، روغن دارچین، روغن درخت چای و مقداری آب اشاره کرد. با ترکیب کردن تمامی این موارد با یکدیگر به روشی ساده ژل ضدعفونی تهیه می کنید. محصول ساخته شده را در یک بطری بریزید و به روش اسپری از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که ابزار و وسایلی که در تهیه ژل ضدعفونی به کار می گیرید باید حتماً تمیز باشند.

خدمات سایت متقاضی در ارائه محصولات ضد عفونی کننده

ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن باعث افزایش تقاضای مردم از محصولات ضد عفونی کننده شده است. از طرفی داروخانه ها توانایی برآورده کردن نیاز تمام مردم از این محصولات از جمله ژل ضد عفونی را ندارند. سایت متقاضی در این امر نیز وارد میدان شده و به کمک مردم آمده است. افراد می‌توانند با مراجعه به سایت متقاضی و ثبت درخواست خود به طور کامل از خدمات این سایت در ارائه مواد ضدعفونی کننده بهره بگیرند. کافیست بعد از مراجعه به سایت درخواست خود را به طور کامل با عنوان کردن نوع محصول، میزان آن و برندی که لازم دارید، ثبت کنید. افراد ارائه دهنده این نوع محصولات درخواست شما را پیگیری کرده و محصول مورد نظر را برای فروش به شما ارائه می دهند.