بوم گردی تجربه لذت بخشی از گردشگری توأم با آشنایی با سبک زندگی و فرهنگ مردم است. در واقع بوم گردی این امکان را به شما می دهد که علاوه بر بازدید از مناطق بومی و جاذبه های گردشگری و طبیعی یک منطقه با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه نیز آشنا شوید. از جمله بوم گردی های پرطرفدار در ایران بوم گردی ماسال می باشد. وجود مناطق طبیعی بکر و سرسبز در منطقه ماسال در همه فصول ویژگی های خاص خود را داشته به همین دلیل بوم گردی ماسال همه ساله توسط توریست ها رونق می باید. قبل از تصمیم به بوم گردی ماسال کسب اطلاعاتی درباره این منطقه و نحوه اقامت بوم گردی آن لازم می باشد. اگر تصمیم به بوم گردی ماسال دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اقامتگاه های بوم گردی ماسال

اقامتگاه های بوم گردی متعددی در ماسال با امکانات اقامتی، خدماتی و رفاهی متنوع آماده میزبانی توریستها و گردشگران بوم گرد می باشد. این اقامتگاه ها دارای امکانات ویژه ای نظیر بیمه رایگان، طبیعت زیبا، پارک مخصوص کودکان، غذاهای محلی و قیمت مناسب هستند. با توجه به موقعیت اقامتگاه بوم گردی ماسال و امکانات مختلف آن قیمت های متفاوتی نیز برای ارائه آنها وجود دارد. همچنین امکان رزرو آنلاین اقامتگاه بوم گردی ماسال برای توریستها و گردشگران وجود دارد. فهرست بهترین اقامتگاه بوم گردی ماسال با جزئیات همراه با عکس و درج قیمت همواره آماده ارائه به مسافران در تمام فصول سال می باشد. اقامتگاه های بوم گردی ماسال شامل اقامتگاه های ساحلی، جنگلی، ویلا، باغ، هتل و... می باشد. امکان خرید و رزرو اقامتگاه های ماسال با ثبت نام در سایت متقاضی برای شما فراهم شده است. با ثبت نام در سایت متقاضی می توانید از خدمات اقامتگاه بوم گردی ماسال توسط دیگر افراد ارائه دهنده برخوردار شوید. از جمله اقامتگاه های بوم گردی پرطرفدار و معروف ماسال می توان به اقامتگاه بوم گردی داروک در روستای چالکسر اشاره کرد. کلبه چوبی نیز از دیگر اقامتگاه های بوم گردی ماسال می باشد، که طرفداران خاص خود را دارد. جاجیگاه نیز یک اقامتگاه بومگردی با ویژگی های منحصر به فرد است. استفاده از اقامتگاه بوم گردی چسلی ماسال و کلبه روستایی ترنج نیز که دارای طبیعتی بکر و زیبا هستند به مسافران توصیه می شود.

جاذبه های بومگردی ماسال

با انتخاب بوم گردی ماسال می توانید از برترین جاهای دیدنی و طبیعی ایران بهره مند شوید. در مجموع جاذبه های بوم گردی ماسال شامل آبشار، ییلاق، غار، کوه، رودخانه، بازار و باغ پرندگان می باشد. با وجود تمام این جاذبه ها خاطرات خوشی را از بوم گردی ماسال برای خود و همراهانتان رقم خواهید زد. ییلاق ماسال معروف به بهشت روی زمین شامل مناظر طبیعی از روخانه، آبشار و مکان های روستایی است. غار آویشو با دارا بودن یک رودخانه در دل خود تجربه هیجان انگیزی برای شما خواهد بود. آبشار رامینه از مناطق بوم گری خاص ماسال است. باغ پرندگان شامل پرندگان بومی ماسال می باشد که توجه مسافران بومگرد را به خود جلب می کند. پارک جنگلی ریزه مندان تمام امکانات رفاهی و تفریحی را برای بوم گردی ماسال فراهم کرده است. بازدید از جاذبه های بوم گردی و تفریحی صومعه سرا به مسافران توصیه می شود. اولسبلنگاه معروف به بهشت در بهشت، بالاترین نقطه ماسال است.

بوم گردی ماسال

بهترین زمان استفاده از اقامتگاه های بوم گردی ماسال

همانطور که میدانید بهترین زمان سفر به خطه شمالی ایران از نظر شرایط آب و هوایی فصل بهار است. تعطیلات نوروز مناسب ترین زمان برای استفاده از اقامتگاه های بومگردی ماسال می باشد. در بهار به دلیل ازدحام گردشگران برای رزرو اقامتگاه بومگردی ماسال باید زودتر اقدام کنید. اردیبهشت ماه، حس و حال متفاوتی از بوم گردی را به شما خواهد داد. البته لازم به ذکر است که بهتربن زمان استفاده از اقامتگاه های بوم گردی ماسال به هدف شما از سفر و حال و هوای شما بستگی دارد. با توجه به کاهش رطوبت هوا در پاییر و تغییر چهره زیبایی طبیعت ماسال، این فصل نیز دارای شرایط بوم گردی خوبی است. فصل زمستان معمولا برای بومگردی در این ناحیه مناسب نیست ولی مطمئنا از نظر اقامتگاه های بوم گردی سفری کم هزینه خواهد بود. شما می توانید شرایط اقامتی و اقتصادی خود را در سایت متقاضی ثبت کنید و از خدمات اقامتی بوم گردی ارائه شده توسط دیگر افراد بهره مند شوید.

بحث پایانی در مورد بومگردی ماسال

در مجموع می توان گفت که شما با تصمیم برای بومگردی با یک تیر دو نشان می زنید. هم گردشگری می کنید و هم با فرهنگ مردم منطقه آشنا می شوید. بومگردی مزیت های خاص خود را دارد. بومگردی ماسال طرفداران داخلی زیادی دارد که منتظر یک فرصت و یا حتی تعطیلی مناسبتی برای سفر به ماسال هستند. با خرید یک تور مناسب و متناسب با شرایط و بودجه خود می توانید بدون دغدغه به بومگردی ماسال بپردازید. همانطور که گفته شد سایت متقاضی این بستر را برای شما فراهم کرده است. پس هرچه زودتر برای ثبت نام در این سایت اقدام نمایید و یک بومگردی خاطره انگیز برای خود رقم بزنید. با استفاده از اطلاعات این مقاله در رابطه با بومگردی ماسال می توانید سفری آسوده را تجربه نمایید.