امروزه گردشگری بزرگترین صنعت در دنیا به شمار می‌رود. در این میان شاخه طبیعت گردی رو به رشد است و پر طرفدار ترین شاخه گردشگری در دنیا محسوب می شود. در ابتدای مقاله لازم است که با مفهوم بوم گردی نیز آشنا شوید. امروزه دورترین نقاط طبیعی روی زمین و بکرترین مناطق طبیعی در دسترس علاقه مندان به سفر قرار گرفته است. افراد می توانند به نقاط مختلف جهان سفر کنند و از طبیعت لذت ببرند. اما این طبیعت گردی نباید به گونه‌ای باشد که به مناطق طبیعی موجود آسیب وارد کند. بوم گردی در واقع به مفهوم لذت بردن از جاذبه های طبیعی در عین حفاظت از زیستگاه های طبیعی می باشد. یکی از اصول مهم بوم گردی ایجاد فرهنگ و آموزش برای مردم یک منطقه است. در بوم گردی در واقع توریستها و گردشگران با نوع زندگی، فرهنگ، اقلیم، آداب و رسوم مردم آن منطقه آشنا می شوند. در مقابل نیز مردم آن منطقه با فرهنگ گردشگران آشنایی پیدا می کنند. بوم‌گردی همچنین در پیشرفت اقتصادی یک منطقه و افزایش درآمد مردم آن منطقه تاثیر دارد. امروزه بوم ‌گردی از پرطرفدارترین نوع طبیعت ‌گردی در ایران محسوب می ‌شود. پس همانطور که متوجه شدید بوم گردی با گردشگری تفاوت‌های زیادی دارد. در این مقاله سعی داریم در مورد بوم گردی رشت اطلاعاتی به شما ارائه دهیم. اگر به بومگردی رشت علاقه دارید تا پایان با ما همراه باشید.

اقامتگاه های بوم گردی رشت

قبل از تصمیم برای بوم گردی رشت باید به فکر رزرو محل اقامت خود نیز باشید. انواع اقامتگاه بوم گردی رشت در قیمت های مختلف و شرایط متنوع آماده ارائه خدمات اقامتی به گردشگران می باشند. لیست اقامتگاه های بوم گردی رشت همراه با امکان رزرو آنلاین به همراه تصویر، قیمت، اطلاعات و جاذبه های رشت آماده ارائه به مسافران می باشند. لازم به ذکر است که مسافران باید موقعیت اقامتگاه بوم گردی رشت را مشخص نمایند. اقامتگاه های بوم گردی رشت شامل هتل های سنتی، هتل های لوکس، ویلا، سوئیت، اقامتگاه های روستایی و ... می باشد. اقامتگاه های بوم گردی رشت هر ساله پذیرای گردشگران زیادی می باشد. این امر، رشت را به یکی از شهرهای توریستی مهم در منطقه شمال ایران تبدیل کرده است. اقامتگاه بوم گردی میکال، اقامتگاه بوم گردی گنج، اقامتگاه بوم گردی تلارخانه و اقامتگاه بوم گردی گیل گمش از مهم ترین اقامتگاه های بوم گردی رشت می باشند.

بهترین زمان برای بوم گردی رشت

با توجه به جاذبه های طبیعی فراوانی که در سراسر رشت گسترده شده است، برخی از این جاذبه ها تنها در فصول خاصی قابل گردش و تفریح هستند، اما تعداد دیگر محدودیت زمانی خاصی ندارند. به طور کلی می توان گفت که بهترین زمان بوم گردی رشت فصل بهار و پاییز می باشد. به دلیل اینکه طبیعت رشت طرفداران زیادی دارد، شرایط آب و هوایی در تعیین بهترین زمان سفر برای بوم گردی رشت حرف اول را می زند. بوم گردی طبیعی در تابستان رشت به دلیل گرما و رطوبت زیاد سخت و طاقت فرسا است. در فصل پاییز طبیعت چهره حیرت آورش را به شما نشان خواهد داد. ماه مهر زمانی مناسب برای بوم گردی رشت به حساب می آید. اگر با هدف آشنایی با مراسم فرهنگی و آداب و رسوم رشت بوم گردی را انتخاب کرده اید، لازم است قبل از سفر در زمان انجام رویدادها اطلاع حاصل کنید. اوایل اسفند زمان برگزاری جشن شالیز در رشت می باشد. جشن خرمن نیز در مهر برگزار می شود. همچنین جشنواره نوروزی در فروردین ماه با برپایی مراسم خاص و آیین های سنتی در رشت برپا می شود.

 جاذبه های بومگردی رشت

شهر رشت به دلیل موقعیت طبیعی بکر و فوق العاده، دارای جاذبه های طبیعی گسترده ای می باشد که در سراسر رشت گسترش پیدا کرده است. آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی و عمارت کلاه فرنگی از جمله مکان های تاریخی بوم گردی رشت به شمار می روند. بوستان مفاخر، بوستان توحید و شهر شادی جزء مکان های تفریحی و بوم گردی رشت هستند. بقعه دانای علی زیارتگاه معروفی در بوم گردی رشت به حساب می آید. پارک جنگلی سراوان و مرداب سراوان از دیدنی ترین جاذبه های بومگردی رشت هستند. باغ محتشم، بوستان ملت و پیاده راه فرهنگی رشت دیگر بوم گردی های طبیعی رشت را تشکیل می دهند. جالب است بدانید که صنایع دستی جزء جاذبه های بومگردی رشت محسوب می شود. به دلیل سابقه طولانی رشت در صنعت و هنر، این شهر دارای صنایع دستی متنوع و متعددی از جمله سبدبافی، حصیربافی، سفالگری، نمدمالی و قالی بافی می باشد.

بوم گردی رشت
بوم گردی رشت

بحث پایانی درباره بوم گردی رشت

در کل شما می‌ توانید در سفر به رشت با استفاده از بوم گردی به مناطقی بروید که کیفیت بالایی از لحاظ اقامتی دارند. در عین حال با فرهنگ آن منطقه از لحاظ گردشگری آشنا شوید. توصیه ما به شما این است که به بهترین نحو ممکن نسبت به استفاده از این اقامت های بوم گردی در رشت اقدام نمایید. اقامت های بوم گردی در رشت نمونه های متفاوتی دارند و در شهرهای مختلف و کوچک استان گیلان نیز موجود هستند. چنانچه قصد استفاده از اقامت های بوم گردی در رشت را دارید، بهتر است تا درخواست خود را در سایت متقاضی ثبت کرده و از خدمات دیگر افراد در زمینه بوم گردی رشت بهره مند شوید.