اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی محبوب در بین کاربران است. اینستاگرام متعلق به شرکت فیس بوک می باشد که در بروزرسانی های اخیر خود برای بالا بردن ارزش سهام شرکت اصلی در ابتدای باز شدن برنامه اسم فیس بوک را به عنوان شرکت مادر آورده است. شرکت فیس بوک دارای یک پیام رسان محبوب به نام واتس اپ نیز می باشد که در ابتدای باز شدن این برنامه هم نیز اسم برند خود را آورده است. در اینستاگرام عکس و ویدیو توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود. امروزه سرعت بالای اینستاگرام از دلایل محبوبیت و جذابیت آن در بین کاربران می باشد. اینستاگرام شبکه اجتماعی وسیعی دارای اصطلاحات مختلفی است. کار کردن با آن مستلزم کسب اطلاعات جامعی درباره این اصطلاحات است. آگاهی درباره کلید واژه ها و اصطلاحات موجود در اینستاگرام تاثیر زیادی بر عملکرد شما می گذارد. در این مقاله قصد داریم در مورد پیج اینستاگرام، نحوه کسب درآمد از آن و گرفتن تیک آبی بحث کنیم.

تعریف پیج اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی برای همرسانی عکس و ویدئو است. در واقع این شبکه اجتماعی این امکان را برای کاربران تمام دنیا فراهم می کند که عکس ها و ویدیوهای خود را همرسانی کرده و به اشتراک بگذارند. برای ورود به اینستاگرام باید یک پیج یا اکانت ساخته شود. به حساب کاربری که توسط کاربران ایجاد می شود، پیج اینستاگرام یا اکانت می گویند. برای ساخت پیج یا اکانت راه ها و گزینه های مختلفی وجود دارد. همچنین لازم است یکسری اطلاعات محرمانه، شخصی و غیر شخصی از طرف شما به اینستاگرام داده شود. نام، شماره همراه، ایمیل و... از جمله اطلاعات شخصی شما هستند که برای ساخت پیج اینستاگرام لازم است. لازم به ذکر است که وارد کردن برخی از اطلاعات اختیاری است.

توضیح برند در اینستاگرام

جدیداً اینستاگرام یک گزینه برای ایجاد شفافیت با محتوای برند شده در اینستاگرام ایجاد کرده است. اینستاگرام همواره در حال گسترش ابزارهای موجود برای کاربران می باشد. به دلیل اینکه امروزه شفافیت یک عامل مهم و تاثیرگذار در برقراری ارتباط با جامعه و افراد جامعه می باشد، بنابراین استفاده از یک برند به عنوان برچسب محتوا می تواند روابط شفافی در اینستاگرام ایجاد کند. این روابط می تواند تجاری و کاری نیز باشد. در واقع این امر به شفافیت کسب و کار شما کمک کرده و با شما همکاری می کند که آن را گسترش دهید. این ابزار یک برچسب یا tag است. پشتیبانی اینستاگرام این امکان را برای سازندگان یک پُست فراهم کرده که نتیجه دیدگاه و مشارکت های خود را در قالب ابزاری شفاف در مورد محتوای برند شده به سایر افراد جامعه و کاربران اعلام کنند. هم اکنون اینستاگرام در تلاش است که به خصوص برای سلبریتی ها و شرکت های تجاری، دسترسی به ابزار محتوایی برند را گسترش دهد.

شروع کار اینستاگرام

جالب است بدانید که اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ توسط یک مهندس نرم افزار آمریکایی و یک مدیر علوم و مهندسی راه اندازی شده است. در ابتدای راه اندازی این شبکه اجتماعی، اینستاگرام تنها برای کاربران اپل قابل استفاده و دسترسی بوده است. پس از مدتی که اینستاگرام با استقبال زیادی از طرف تمام کاربران مواجه شد، این اپلیکیشن را برای سیستم عامل اندروید نیز منتشر کردند. جالب است که وقتی اپلیکیشن اینستاگرام در فروشگاه اندروید قرار داده شد، تنها در مدت ۷ روز ۱۰ میلیون بار مورد دانلود قرار گرفت. به دلیل کم بودن گوشی های اپل در ایران ورود اینستاگرام به این کشور کمی با تاخیر انجام شد. بعد از گذشت مدتی با افزایش دستگاه های آیفون و انتشار این برنامه در سیستم عامل اندروید، کاربران ایرانی زیادی عضو اینستاگرام شدند. یکی از علل اصلی محبوبیت این اپلیکیشن در بین ایرانیان فیلتر نبودن آن است.

تیک آبی در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام در جهت اقدام برای جدا کردن پیج های فیک و تقلبی از پیج های افراد معروف و برندهای معتبر، اقدام به ساخت تیک آبی اینستاگرام کرده است. تیک آبی روشی خاص است که اکانت های رسمی را از پیج های فیک جدا می کند. لازم به ذکر است که تیک آبی فقط به سلبریتی ها و برندهای معتبر اعطا نمی شود، بلکه هر فرد عادی دیگری قادر به گرفتن تیک آبی از اینستاگرام می باشد ولی مراحل آن بسیار سخت و پیچیده است. برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام ابتدا باید اکانت کامل و معتبری داشته باشید. همچنین درخواست خود را برای دریافت تیک آبی ثبت کنید که خود مراحل مختلفی دارد.

تیک آبی در اینستاگرام

نحوه کسب درآمد از اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام مزیت های زیادی برای کسب و کار دارد، هم اکنون نیز برای اقدام به این کار دیر نیست. از مزیت های مهم اینستاگرام این است که این اپلیکیشن مخصوص یک برند خاص نمی باشد و تمام افراد می توانند از آن به راحتی در جهت کسب و کار مجازی استفاده کنند. در این قسمت قصد داریم یکسری نکات ضروری را جهت راه اندازی کسب و کار موفق در اینستاگرام به شما معرفی کنیم. ابتدا لازم است یک پروفایل دقیق و کامل را در اینستاگرام ایجاد کنید. شما باید تمام مراحل و گزینه های اینستاگرام را پُر کنید. یک اشتباه رایج در مورد ایجاد کسب و کار در اینستاگرام این است که افراد تصور می کنند برای این کار به فالوورهای زیادی نیاز دارند. شما می توانید به صورت تک تک و در مقیاس کوچک تر کار خود را آغاز کنید. همواره به طور دقیق مخاطبان خاص خود را هدف قرار دهید. برای این کار از هشتگ های تخصصی تر بهره بگیرید. برای پیج خود برنامه ریزی داشته باشید. حتی زمان ارسال پست های خود را مدیریت کنید. همواره محتوای هدفمند را انتشار دهید. برندی که در نظر دارید را به فالوور های خود معرفی کنید و درباره آن با آنها صحبت کنید. همیشه در به نمایش گذاشتن محصولات خود از جلوه های زیبا و چشم نواز برای جلب نظر فالوورها استفاده کنید. شات شدن توسط پیج هایی که فالوور و اعتبار زیادی دارند یک راه افزایش سریع رتبه در اینستاگرام است. توجه داشته باشید که اینستاگرام همواره پتانسیل زیادی برای پذیرفتن برندها و شرکت های جذاب دارد.