تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای سفرها و گشت و گذار های خانوادگی است. در این میان مسافرت های داخلی همواره در اولویت هستند. به طور میانگین تمام شهرهای ایران دارای جاذبه های متنوع و زیبایی می باشند. شهر تاریخی همدان با قدمت بسیار طولانی از جمله کهن ترین شهرهای جهان محسوب می شود. جاهای دیدنی همدان به عنوان قدیمی ترین مکان های موجود در ایران محبوبیت خاصی دارند. جاهای دیدنی همدان شامل مناطق تفریحی، طبیعی و تاریخی می باشد. همدان به عنوان پایتخت تمدن ایران دارای شهرهای مختلفی می باشد. ملایر، نهاوند و تویسرکان از جمله شهرهای معروف همدان هستند که از جاهای دیدنی همدان نیز محسوب می شوند. در ادامه به بررسی جاذبه های بیشمار همدان خواهیم پرداخت. پس از انتخاب همدان بعنوان مقصد کردشگری خود با ما همراه شوید.

 معرفی جاهای دیدنی همدان

در این بخش قصد داریم به معرفی برترین جاهای دیدنی همدان از نظر توریستی بپردازیم. غار علیصدر همواره در لیست گردشگری مسافران در اولویت قرار دارد. این غار از جاذبه های تفریحی و طبیعی همدان بشمار می رود. آرامگاه بوعلی سینا از اماکن تاریخی و جاهای دیدنی پربازدید همدان است. این اثر بسیار شبیه گنبد قابوس می باشد. باغ ایرانی یا باغ حکمتی از جمله جاهای دیدنی همدان است که در بین توریست های داخلی و خارجی محبوب می باشد. دره مراد بیگ بزرگترین دره الوند است و از مناطق طبیعی بکر و دست نخورده همدان می باشد. وجود چشمه های فراوان در این منطقه زیبایی های آن را دوچندان کرده است. آرامگاه باباطاهر عریان شاعر و عارف معروف است که نمونه معماری باشکوه ایرانی است. دشت میشان سرزمین سرسبز و پهناوری از جاهای دیدنی همدان است که آرامش را به شما هدیه می کند. سراب گاماسیاب سرچشمه رودی بلند که آبی بسیار سرد دارد. حمام حاج آقا تراب حمامی باستانی از دوره صفویه است که در لیست جاهای دیدنی همدان قرار گرفته است. آبشار گنجنامه معروف ترین جای دیدنی همدان می باشد که در هیچ فصلی خشک نمی شود. غار آکواریوم بزرگترین غار مصنوعی ایران است که دارای اولین آکواریوم دریاچه ای کشور است. دهکده واریان از دیگر جاهای دیدنی همدان است و تنها راه دسترسی به آن راه آبی می باشد. این دهکده مکانی آرامش بخش و خارق العاده و مناسب برای استراحت گردشگران است. میدان امام از بزرگترین و قدیمی ترین میادین کشور است. روستای ورکانه دارای معماری قدیمی و سنتی است که به همراه موزه و سفره خانه سنتی حمام قلعه از جاذبه های تاریخی همدان محسوب می شود. چهارمین پارک مینی وُرد ایران دارای آثار دیدنی تمام نقاط ایران و جهان در همدان واقع شده است. تپه های عباس آباد مکان مهم و استراتژیک شهر همدان است که امروزه جزء جاهای دیدنی همدان شناخته می شود. سراب گیان سرسبزترین منطقه همدان می باشد. این منطقه دارای یک چشمه نیز می باشد. خانه لطفعلیان و آرامگاه رضی به همراه سراب ملوسان از سایر جاهای دیدنی همدان محسوب می شود. سد اکباتان، تالاب آبشینه و روستای سیمین نیز از مناطق گردشگری دیگر در همدان هستند. پیست اسکی تاریک دره دارای امکانات زیادی برای علاقه مندان به این ورزش است.

اماکن دیدنی همدان
اماکن دیدنی همدان

بهترین زمان بازدید از جاهای دیدنی همدان

توریست ها و گردشگران معمولا زمان مناسب برای سفر را از نظر شرایط آب و هوایی بررسی می کنند. در این بخش ما به بررسی آب و هوای همدان و تعیین بهترین زمان برای بازدید از جاهای دیدنی همدان خواهیم پرداخت. همدان به عنوان یک منطقه کوهستانی دارای آب و هوایی سرد است. بارش باران در بیشتر فصول دمای هوا را افزایش داده و آب و هوایی بهاری ایجاد می کند. بهار و تابستان بهترین و شلوغ ترین فصل توریستی همدان می باشد. در این فصول هزینه هتل ها و خدمات گردشگری افزایش پیدا می کند. البته لازم به ذکر است که انتخاب زمان سفر به هدف شما از سفر بستگی دارد. فصل پاییز و زمستان به علت سرمای زیاد هوا بیشتر برای سفرهای کاری و کوتاه مناسب است ولی جهت بازدید از جاهای دیدنی همدان و گشت و گذار در شهر توصیه نمی شود.

 استفاده از تور برای بازدید از جاهای دیدنی همدان

خرید تور برای مسافرت بهترین و راحت ترین راه سفر و تفریح است. خرید تور بسیاری از دغدغه های سفر را از بین می برد. مسافرت با تور بسیاری از نگرانی های شما مانند خرید بلیط، رزرو هتل و خورد و خوراک را از بین می برد. بهترین راه خرید تور برای بازدید از جاهای دیدنی همدان ثبت نام در سایت متقاضی می باشد. با ثبت نام و ارائه موقعیت منحصر بفرد خود در این سایت، توری مناسب با شرایط خاص خود به شما فروخته خواهد شد. تور همدان در قیمت های مختلف در تمام فصول آماده ارائه خدمات گردشگری به مسافران خود می باشد. فاکتورهای مختلفی از جمله نوع هتل، نوع پرواز و خورد و خوراک در قیمت تورها تاثیر مستقیم دارد.

 بحث پایانی درمورد جاهای دیدنی همدان

همدان به علت دارا بودن جاهای دیدنی متعدد و تاریخی همواره در لیست مقصد گردشگری توریست های داخلی و خارجی قرار دارد. همدان از جمله سفرهای ارزان قیمت است. به علت وسعت نسبتا کم آن در زمانی کوتاه می توان شهرهای مختلف آن را بازدید کرد. شرایط سفر برای افراد مختلف متفاوت است. همانطور که گفته شد با ثبت نام در سایت متقاضی آژانس های دارای تورهای گردشگری توری متناسب با شرایط و بودجه تان به شما عرضه خواهند کرد.