یزد به عنوان کلان شهری در مرکز ایران امروزه قطب پزشکی ایران شناخته می شود. جالب است بدانید که یزد دومین شهر مهاجرپذیر در ایران است. جاهای دیدنی یزد به دلیل داشتن معماری ارزشمند و همچنین دارا بودن بافت دست نخورده در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. جاهای دیدنی یزد به عنوان نخستین آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده اند. یزد همچنین جاذبه های طبیعی و کویری زیادی را در خود جای داده است. بازدید از جاهای دیدنی یزد به علاقه مندان به کویر توصیه می شود. در ادامه قصد داریم به بررسی تورهای مختلف و جاهای دیدنی یزد بپرداریم.

 معرفی جاهای دیدنی یزد

اولین ''شهر خشت خام'' معروف به شهر بادگیر ها، میراث فرهنگی باشکوهی را در خود جای داده است. دومین شهر تاریخی جهان جاذبه های دیدنی کهنی را در خود جای داده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. مسجد جامع یزد شاهکار تاریخ ایران نام گرفته است. آتشکده که درواقع نیایشگاه زرتشتیان می باشد از جاهای دیدنی یزد محسوب می شود. باغ دولت آباد دارای شهرت جهانی می باشد. بلندترین بادگیر جهان در این مکان قرار دارد. میدان امیر چخماق مهمترین میدان شهر یزد است. این میدان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. خانه لاری ها یکی دیگر از آثار ملی به ثبت رسیده می باشد. موزه آب از دیگر جاهای دیدنی یزد می باشد که در آن اسناد و مدارک زیادی نگهداری می شود. زندان اسکندر از بناهای تاریخی و کهن این سرزمین بشمار می رود. برج خاموشان، آب انبار شش بادگیر، عمارت بوستان ناجی و بقعه دوازده امام سایر آثار تاریخی و معروف یزد می باشند. عمارت قصر آیینه، ساعت مارکار و خانه تهرانی ها از دیگر جاهای دیدنی یزد می باشند. حمام خان یزد و خانه ملک التجار از بناهای قدیمی و کهن یزد محسوب می شوند. قلعه سریزد مکانی توریستی است که همواره مورد توجه مسافران قرار دارد. زورخانه صاحب الزمان بزرگترین زورخانه ساخته شده در این شهر است. غار یزدان و آب انبار رستم گیو از جاذبه های طبیعی و شگفت انگیز یزد می باشند.

اماکن دیدنی یزد
اماکن دیدنی یزد

 انتخاب تور برای بازدید از جاهای دیدنی یزد

جاهای دیدنی یزد به دلیل ثبت در فهرست یونسکو به شدت مورد توجه توریست ها قرار گرفته است. از این رو امروزه تورهای یزد بیش از پیش مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است که قصد بازدید از جاهای دیدنی یزد را دارند. تورهای یزد با امکانات مختلف گردشگری، رفاهی و تفریحی آماده ارائه خدمات ویژه به مسافران است. کافی است به سایت متقاضی مراجعه کرده و ضمن ثبت نام در این سایت شرایط مالی و سفری خود را توضیح دهید. افراد دارای تور منتظر درخواست شما هستند تا با بررسی آن توری مناسب با شرایط و نیاز گردشگری شما جهت بازدید از جاهای دیدنی یزد به شما ارائه دهند. با استفاده از این روش نگران هزینه سفر خود نباشید زیرا توری متناسب با بودجه شما در اختیارتان قرار داده می شود. لازم به ذکر است که به دلیل تعداد زیاد جاهای دیدنی یزد می توانید مکان مورد نظر خود را برای بازدید انتخاب کرده و تور خاص آنجا را درخواست و خریداری نمایید.

 مناسب ترین زمان برای بازدید از جاهای دیدنی یزد

یزد به دلیل شرایط جغرافیایی خاص دارای تنوع آب و هوایی ویژه ای است. یزد از یک طرف با کویر و از طرفی دیگر با دامنه های زاگرس همجوار است. این تنوع باعث تبدیل یزد به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار شده است. یزد دارای اقلیمی گرم و بیابانی و خشک است و آب و هوای آن دارای یک اعتدال نسبی می باشد. زمستان های این شهر بسیار سرد و مرطوب است و با وجود پدیده یخبندان برای بازدید از جاهای دیدنی یزد فصلی مناسب نیست. تابستان ها نیز گرم و خشک است و گرمازدگی را در پی دارد. پس می توان گفت فصل مناسب برای سفر به یزد و بازدید از جاهای دیدنی یزد بهار و پاییز می باشد که آب و هوا معتدل تر است. لازم به ذکر است که درصدی از بارندگی های سالیانه نیز در این دو فصل اتفاق می افتد. اگر می خواهید سفری خاطره انگیز برای خود و همراهانتان رقم بزنید در انتخاب زمان بازدید از جاهای دیدنی یزد دقت نمایید.

 

بحث پایانی درباره جاهای دیدنی یزد

اگر به دنبال تاریخی ترین شهر جهان می گردید، یزد را در رتبه دوم می یابید. این شهر علاوه بر مکان ها و آثار تاریخی که در روز قابل بازدید هستند، دارای مکان های دیدنی در شب نیز می باشد. بنای بازسازی شده کاروانسرای زین العابدین و تماشای غروب آفتاب از این منطقه، آب انبار گیو و میدان وقت ساعت، پارک شادی و باغ دولت آباد از جمله بناهای شگفت انگیز هستند که تماشای آنها در شب توصیه می شود. بنابراین با سفر به این شهر می توانید از تمام وقت خود به شکل مفید برای بازدید از جاهای دیدنی یزد استفاده کنید. در مجموع شما با انتخاب یزد به عنوان مقصد بعدی گردشگری خود با صرف هزینه ای اندک و مناسب می توانید تاریخی ترین شهر ایران و جاذبه های بیشمار آن را بازدید کنید. لازم به ذکر است که از بازارها و خرید سوغاتی در این شهر غافل نشوید. یزد سفری تمام و کمال برای یک خاطره سازی خانوادگی محسوب می شود.

اماکن دیدنی یزد