کشور ایران دارای جاذبه‌ های متنوعی برای گردش و تفریح می باشد. بسیاری از افراد برای تفریح، تهران گردی را انتخاب می کنند. شاید برای شما جالب باشد که تهرانگردی می تواند بسیار جذاب و خاص به نظر آید. لذا افرادی که قصد دارند به تهرانگردی کنند، باید یک سری از اطلاعات را در نظر بگیرند. در تهرانگردی شما می توانید به مکان های متفاوتی رفته و از بازدید آن ها لذت ببرید. توجه داشته باشید در تهرانگردی وسایل نقلیه مختلفی را می توانید مورد استفاده قرار دهید که در ادامه بیشتر در مورد آن و نکات مهمی که در این مورد موجود می باشد صحبت خواهیم کرد. تهرانگردی بسیار جذاب می باشد و افراد باید با توجه به نکات مرتبط با آن، این کار را انجام دهند. با ما تا پایان همراه باشید تا با نکات مختلف تهرانگردی آشنا شوید.

در تهرانگردی به چه مکان هایی برویم

افرادی که قصد تهرانگردی را دارند، همواره در نظر می ‌گیرند که چه مکان های مختلفی را در تهران مورد توجه قرار دهند؟ در این مورد می توان گفت که تهران از لحاظ جاذبه‌ های گردشگری بسیار متفاوت می باشد. شما می توانید در تهران گردی انواع کاخ موزه ‌ها را مورد توجه قرار دهید. از کاخ موزه هایی که می ‌توان افراد در تهران گردی مورد توجه قرار دهند، می توان به کاخ موزه نیاوران، کاخ سعد آباد و کاخ موزه گلستان و... اشاره کرد. لازم به ذکر است که این کاخ موزه ها در مناطق بالای شهر به خصوص منطقه تجریش واقع شده اند، از دیگر مکان هایی که می توان در تهران مورد توجه قرار داد، باید به مکان هایی مانند دریاچه خلیج فارس، ایران مال، پارک چیتگر، تئاتر شهر، توچال و... اشاره کرد. توصیه ما به شما این است که در تهرانگردی تمامی جاذبه های گردشگری را یک به یک زمان گذاشته و مورد بررسی قرار دهید. بعضی از افراد تصور می کنند که تهران تنها برای امور اداری و اقتصادی مورد توجه قرار می‌ گیرد. اما مکان های گردشگری متفاوتی در تهران هست که شما می توانید در تهرانگردی مورد توجه قرار دهید. توصیه ما این است که قبل از تهرانگردی با یک سرچ مناسب، مکان‌هایی که می ‌توان مورد بازدید قرار داد را شناسایی کرده و آن ها را برای خود مورد استفاده قرار دهید.

تهرانگردی
تهرانگردی

در تهرانگردی از چه وسایل استفاده کنیم

نکته بعدی که در مورد تهران گردی وجود دارد، این است که برای گشتن تمامی تهران از چه وسایل نقلیه ای استفاده کنیم؟ در این مورد می توان گفت که برای تهرانگردی می توان از وسایل نقلیه ای مختلفی استفاده کرد. در تهران انواع تاکسی ها برای حمل و نقل مسافران و گردشگران موجود است و شما می توانید برای رفتن به جاذبه‌ های گردشگری و تهران گردی از تاکسی های خطی استفاده نمایید. اما بهترین گزینه در تهران برای گردش و تفریح مترو های مختلف می باشد. شما می توانید با استفاده از متروها، غرب به شرق و شمال به جنوب را  زیر پا بگذارید. همچنین اتوبوس های بی آر تی و اتوبوس های معمولی برای تهرانگردی موجود هستند. لازم به ذکر است که در زمانی که عجله دارید، می توانید از موتورها استفاده نمایید. موتورها می‌ توانند خدمات مناسبی را به شما در تهران گردی ارائه دهند و در کمترین زمان ممکن شما را به مسیر برسانند. در کل توصیه ما این است که برای تهران گردی از وسیله شخصی استفاده نکنید. لذا ممکن است که به دلیل نا آشنا بودن مشکلاتی برای شما به وجود آید.

نکات مهم در تهرانگردی

افرادی که قصد تهرانگردی را دارند، باید توجه داشته باشند که تهران در ایام شلوغ می تواند بسیار آزاردهنده باشد. اگر قصد تهرانگردی را دارید، بگذارید تا تهرانی ها از شهر خارج شوند و آزادانه برای تفریح و گردش به آن جا سفر نمایید. لذا در تهرانگردی شما می توانید، کمترین هزینه را برای گردش صرف نمایید؛ البته اگر باهوش باشید. به طور مثال شما می ‌توانید با استفاده از انواع مترو، هزینه ‌های خود را کاهش دهید. مطمئنا برای رفتن از جنوب به شمال تهران باید چیزی در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار تومان هزینه نمایید؛ اما استفاده از مترو فقط چیزی در حدود هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت. سعی کنید در تهرانگردی از فست فود ها برای تهیه وعده های غذایی بیشتر استفاده نمایید. لذا هزینه های شما را کاهش می دهند و به راحتی در هر جایی که بخواهید می توانید آن ها را پیدا نمایید و غذای خود را صرف نمایید. برای تهیه غذا می توانید به بازار نیز سرک بکشید. اگر به بازار رفتید به هیچ وجه غذای شرف الاسلام را از دست ندهید. در کل می ‌توان گفت تهرانگردی بسیار راحت است و با داشتن یک گوشی که شما را هدایت کند، می تواند گزینه مناسبی برای سفر و تفریح در ایام خلوت سال باشد.