پدیده ای که مردم جهان را امروزه به خود گرفتار کرده است، پدیده کرونا می ‌باشد. کرونا نام بیماری است که شدیداً جهان را به خود مشغول کرده است و بسیاری از افراد برای فرار کردن از آن به دنبال راه ‌های پیشگیری و مقابله می ‌باشند. استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا به عنوان یکی از راه‌ هایی است که می‌ توان از بروز کرونا و انتشار دادن آن جلوگیری کرد. لذا امروزه ماسک های متفاوتی در بازار هستند که می ‌توان با استفاده از آن ها نسبت به دریافت بیماری کرونا و یا پخش آن جلوگیری کرد. توجه داشته باشید که امروزه ماسک های متفاوتی در بازار موجود می باشند، که افراد می توانند با خرید آن ها از این بیماری جلوگیری نمایند. ما در این مطلب قصد داریم تا انواع ماسک برای پیشگیری از کرونا و چگونگی استفاده از آن ها به همراه کاربردی که این ماسک ها در برابر کرونا دارند را، عنوان نماییم. ما سعی می کنیم اطلاعات دقیق را در مورد انواع ماسک ها به شما بدهیم. چنانچه قصد خرید انواع ماسک ها را دارید، با ما تا پایان همراه باشید تا نکات ویژه ای که در مورد آن ها وجود دارد را به خاطر سپرده و از آن ها استفاده نمایید. توجه داشته باشید که ماسک عامل ۱۰۰ درصدی برای جلوگیری از بروز آن نمی باشد، اما می تواند کمک کننده باشد.

استفاده از ماسک برای پیشگیری از کرونا

کاربرد ماسک برای مقابله با کرونا

ماسک برای مقابله با ویروس کرونا امروزه با توجه به این بیماری می تواند گزینه ای منحصر به فرد باشد. توجه داشته باشید که ماسک به عنوان یک پوشش که دماغ و دهان شما را می پوشاند، بر روی صورت قرار می گیرد. اما سوال پیش می ‌آید که آیا ماسک در برابر کرونا کارساز است؟ در این مورد باید گفت که هم آری هم خیر؛ امروزه ماسک برای جلوگیری از کرونا برای افرادی که به این بیماری مبتلا می باشند می تواند بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. لذا توجه داشته باشید که در زمان خرید انواع ماسک بهترین نمونه آن را که در ادامه مطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت، خریداری نمایید. اما بعضی از افراد تصور می ‌کنند که اگر ماسک داشته باشند دیگر به این بیماری دچار نخواهند شد. در این مورد می توان گفت که به هیچ وجه به این صورت نمی باشد که شما با استفاده از ماسک برای کرونا به این بیماری دچار نشوید. لذا تنها ۳۰ درصد از این بیماری توسط ماسک کنترل می شود. توجه داشته باشید که امروزه کاربرد ماسک برای مقابله با کرونا به آن گونه ای که افراد برای خرید آن از خود اشتیاق نشان می دهند، نمی باشد.

انواع ماسک

ماسک هایی که در برابر کرونا و بیماری‌ های مربوط به آن جلوگیری می کند، مختلف می باشند. از ماسک هایی که برای حفاظت تنفسی مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به ماسک‌ های تصفیه کننده هوا و ماسک‌ های رساننده هوای اتمسفری اشاره کرد. اما ماسک برای مقابله با کرونا معمولاً به ماسک هایی گفته می شود که از کوچکترین ذرات جلوگیری نمایند. معمولاً ماسک n۹۵ به عنوان بهترین ماسک برای پشگیری از کرونا معرفی شده است. البته گزینه مناسب تری مانند ماسک n۹۹ نیز که با لایه های نانو طراحی شده است از وجود ویروس ها و ذرات ریز جلوگیری می نماید. امروزه ماسک های مختلف دیگری مانند ماسک های اف اف پی ۳ و اف اف پی 4، ماسک های کربن اکتیو و... موجود می باشند که افراد می ‌توانند برای جلوگیری از کرونا استفاده نمایند. پس در کل می توان گفت بهترین ماسک برای جلوگیری از کرونا ماسک n۹۵ و ۹۹ n می باشد. توجه داشته باشید که این ماسک ها امروزه در بازار به سختی پیدا می شوند. پس سعی کنید که برای خرید عجله نمایید. گفتنی است که ماسک های سری n راندمان ۹۵ تا ۱۰۰ درصدی را دارند. بهترین ماسک برای کرونا n۹۵ حدود ۹۵درصد راندمان دارد. ماسک های ۹۹ n چیزی در حدود 99 درصد و ماسک های دیگر مانند n۱۰۰ چیزی در حدود ۹۷ تا ۱۰۰ درصد جلوگیری دارد.

چگونگی خرید ماسک برای مقابله با کرونا

با توجه به رشد این بیماری و اهمیتی که نزد مردم پیدا کرده است، این سوال به وجود می ‌آید که چگونه می ‌توان نسبت به خرید‌ این ماسک‌ ها اقدام نمود. در این مورد می توان گفت که برای خرید ماسک های گفته شده باید به فروشگاه ‌های مجاز مانند داروخانه‌ ها و یا لوازم تجهیزات پزشکی مراجعه کرده و نسبت به خرید این ماسک‌ ها اقدام نمایید. در کل توجه داشته باشید که ماسک به عنوان یکی از اقلام اساسی در وضعیت کنونی به حساب می‌ آید. پس سعی کنید اگر مبتلا به یک بیماری هستید، حتماً از ماسک های گفته شده در متن بالا استفاده نمایید. از این که ما را تا پایان این متن همراهی کردید بسیار سپاس گزاریم. لذا توصیه آخر ما به شما این است که از کرونا نترسید. کشتگان این بیماری فقط دو درصد در جهان می باشند.