راهنمای خرید حلقه ازدواج

می توانید قبل از خرید در اینترنت مدل‌های مختلف حلقه ازدواج را ببینید و آنهایی که پسندیدید را در گوشی خود ذخیره کنید تا زمانی که به طلافروشی رفتید عکسها را نشان بدهید تا شما را راهنمایی کنند و حلقه مورد نظرتان را به شما بدهند.

نکات مهم برای خرید حلقه ازدواج

  • اولین گام در خرید حلقه ازدواج این است که شما بودجه خود را مشخص کنید تا هنگامی که وارد طلا فروشی شدید بدانید که در چه رنج قیمتی می خواهید خرید کنید.
  • با همسر خود به توافق برسید که می خواهید حلقه را ست بخرید یا نه
  • به استایل خودتان و همسرتان توجه داشته باشید.
  • انواع فلزهای قیمتی وجود دارد که شما می‌توانید برای انتخاب یکی از آنها بودجه، سلیقه و سبکی که می‌پسندید را در نظر داشته باشید. فلزهایی مانند: نقره، طلا، پلاتین
  • معمولا برای داماد حلقه هایی از جنس پلاتین پیشنهاد می شود.
  • حلقه در رنگ های متنوعی وجود دارد مثل طلای سفید، زرد، رزگلد
  • درانتخاب رنگ دقت کافی داشته باشید تا بتوانید رنگ حلقه را با دستبند، ساعت و النگو ست کنید.

 

حتما به این نکته توجه کنید که قرار است شما حلقه را برای سالیان طولانی داشته باشید در نتیجه برای انتخاب سبک و مدل آن بیشتر فکر کنید. افراد زیادی علاقه به سادگی دارند، چرا که فکر می کنند سادگی هیچ وقت قدیمی نمی شود و به اصطلاح از مد نمی افتد.

اگر حلقه و یا انگشتر نگین دار مد نظرتان است حتما نگین‌های آن را بررسی کنید. بهتر است که هر نگین در یک قاب از جنس طلا، محکم شده باشد چون در غیر این صورت احتمال افتادن و گم‌شدن نگین‌ها زیاد است. نگین‌هایی که پایه ندارند و با چسب به انگشتر چسبیده‌اند احتمال دارد که با یک ضربه و یا حتی زمین خوردن، از حلقه جدا شوند.

هر حلقه ای که انتخاب کردید می توانید از فروشنده بخواهید که اسم و روز عقدتان را داخل آن حکاکی کند. این کار علاوه بر یادگاری بودن می تواند همیشه این روز را به شما یادآوری کند.

حلقه ازدواج سالیان زیادی با شماست و طبق افسانه ها با قلب و عواطف ارتباط مستقیم دارد پس باز هم تاکید می کنیم که در انتخاب آن بسیار دقت کنید، برای خرید آن وقت کافی بگذارید و حوصله به خرج دهید. علاوه بر زیبایی به پایداری و مقاومت آن  نیز توجه کنید.