افرادی که قصد دارند سال ۱۳۹۹ را با وسایل خانگی جدید و زیبا آغاز کنند، همواره برای عوض کردن فرش و یا گلیم خود اقدام می نمایند. توجه داشته باشید که فرش و گلیم نمای زیبایی به خانه شما می دهد و از لحاظ سبک چینش خانه، ممکن است که سبک خانه شما را تغییر دهد. توصیه ما به شما این است که برای انتخاب بهترین فرش و گلیم، نکات منحصر به فرد آن را در نظر بگیرید. حال سوال پیش می آید که برای انتخاب فرش و گلیم، چگونه اقدام نماییم. ممکن است مشکلاتی برای خرید و تهیه انواع فرش و گلیم برای شما به وجود بیاید. در این مورد توصیه ما به شما این است که برای خرید بهترین فرش و یا گلیم به فروشگاه ‌هایی مراجعه نمایید که از لحاظ کیفی دارای کیفیت مناسبی می باشند. در ادامه چگونگی خرید انواع فرش و گلیم و نکاتی که در مورد آنها وجود دارد را بیشتر عنوان خواهیم کرد و شما را در این رابطه آگاه خواهیم ساخت.

فرش و گلیم

بهترین فرش و گلیم

سوال پیش میاد که بهترین فرش و گلیم چه گزینه ای می باشد؟ در این مورد می توان گفت بهترین فرش و گلیم به نمونه هایی گفته می شود که از لحاظ تار و پودی که در آن ها به کار رفته است، بهترین باشند. لذا نوع مواد اولیه ساخت فرش و گلیم می تواند کیفیت این کالاها را مشخص نماید. توجه داشته باشید که این کالاها امروزه در خانه های ایرانی بسیار مورد توجه می باشند و البته در خانه های اروپایی و کشورهای مختلف دنیا از فرش ها و گلیم های ایرانی استفاده می نمایند. بهترین فرش ها و گلیم ها به نمونه هایی گفته می شود که از لحاظ طرح و نگاری که بر روی آن ها استفاده شده است، بهترین باشند. توجه داشته باشید که بهترین ها زمانی مشخص می شوند که شما آن را در خانه خود پهن نمایید و وسایل را نیز با آن ست کرده و تازه می توان گفت که آیا این فرش بهترین گزینه است یا نه؟ در کل می توان گفت بهترین فرش و گلیم امروزه در ایران تولید و به سراسر کشور و سراسر دنیا هم صادر می‌ شود. این فرش ها و گلیم ها طرح ها و رنگ های متفاوتی دارند که افراد باید با در نظر گرفتن آن ها بهترین گزینه ها را انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که بعضی از فرش ها و یا گلیم ها دستباف می‌ باشند و بعضی ها به صورت ماشینی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. لازم به ذکر است که فرش ها و گلیم های دستباف با نمونه ‌های ماشینی آن تفاوت بسیاری دارند. افراد باید با در نظر گرفتن این نکات نسبت به انتخاب بهترین آن ها اقدام کرده و آن ها را مورد استفاده قرار دهند.

قیمت انواع فرش و گلیم

قیمت فرش با قیمت گلیم متفاوت است. فرش ها با توجه به متراژ ای که دارند، ممکن است نسبت به گلیم ها کمی گران تر باشند. اما در بعضی از اوقات یک گلیم یک متری نسبت به یک فرش ۱۲ متری گران‌ تر می باشد. حال سوال پیش می‌ آید که دلیل این تفاوت قیمتی چگونه است. در این مورد می توان گفت که نوع کالا بر قیمت تاثیرگذار است. به طور مثال یک فرش دستباف ممکن است که قیمت بسیار زیادی داشته باشد و افراد از پس خرید آن بر نیایند. همین موضوع سبب شده تا افراد در زمان خرید سعی کنند که بهترین فرش با بهترین قیمت را انتخاب نمایند. معمولاً گلیم ها دستباف می باشند و قیمت آن ها کمی زیاد است. پس اگر قصد خرید یک گلیم یا فرش را دارید، سعی کنید که بودجه خود را در نظر گرفته و با توجه به بودجه خود نسبت به انتخاب یکی از این گلیم ها اقدام نمایید. فرش وگلیم ممکن است که ماشینی بافته شده باشند و قیمت کمتری نسبت به دستباف داشته باشند و بتوان به راحتی آن ها را خریداری نمود.

چگونگی خرید

افرادی که قصد خرید انواع فرش و گلیم را دارند، باید توجه داشته باشند که فرش ها و گلیم ها دارای نمونه های متفاوتی می باشند و فروشگاه های متنوعی آن ها را ارائه می دهند. امروزه فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای متنوعی مانند شهر فرش، آقای فرش و... در ایران موجود می باشند که افراد می ‌توانند برای خرید از آن ها اقدام نمایند. خرید از این فروشگاه های زنجیره ای نسبتاً بهتر می باشد و کیفیت لازم را دارد. توجه داشته باشید که برای خرید انواع فرش و گلیم نفیس، می توانید به سایت متقاضی مراجعه کرده و تقاضای خود را در آن ثبت نمایید. لذا افرادی که تقاضای شما را مشاهده می کنند و دارای انواع فرش و گلیم می باشند با شما تماس گرفته و بهترین نوع فرش و گلیم را به شما معرفی خواهند کرد. سعی کنید با رعایت قوانین درست نسبت به خرید انواع فرش و گلیم اقدام نمایید.