راهنمای خرید مبلمان

بدنه

یکی از معیار های انتخاب مبل بدنه ی محکم و مقاوم است که قطعا باید به آن توجه زیادی داشت. قاب های چوبی بهترین انتخاب برای بدنه مبلمان است، فریم و قاب فلزی نیز مناسب است اما جا به جایی مبلمان را با چالش مواجه خواهد کرد.

کاربرد

باید بدانید که مبلمان را به چه منظور خریداری می کنید، مثلا اگر مبل انتخابی شما برای تماشای تلوزیون است پس انتخاب مبل راحتی، L و یا U شکل نسبت به مبلمان استیل گزینه ی ایده آل تری است چرا که همه ی اعضای خانواده را می تواند دور هم جمع کند و با استفاده از آن ها راحتی مناسبی در این فضا خواهید داشت.

جنس پارچه

باید توجه داشته باشید که حتما نوع بادوام آن ها را انتخاب کنید و سال ها در دکوراسیون خود داشته باشید و مثل روز اول در فضای داخلی تان بدرخشد، پس بهتر است از فروشگاه های معتبر خرید کنید و از آن ها نحوه ی نگهداری، مراقبت و تمیز کردن آن ها را بپرسید تا بتوانید همیشه مبلمانی منحصر به فرد داشته باشید.

رنگ

برای انتخاب رنگ مبلمان حتما به سبک و ابعاد محل موردنظر و جزئیات دکوراسیون باید توجه داشته باشید. در این انتخاب ست کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل را فراموش نکنید! اگر فرزند کوچکی دارید و رفت و آمد در فضای نشیمن شما زیاد است و یا زمان نظافت ندارید پس رنگ های چرک تاب بهترین انتخاب برای شما محسوب می شود.

اندازه

محلی که برای مبل خود در نظر گرفته اید را اندازه گیری کنید، هنگام خرید سایز و شکل اتاق را در نظر بگیرید، مبلی که فکر می کنید متناسب با فضای اتاق شما است را در آن مجسم کنید، تا مطمئن شوید که مبل مورد نظر شما در اتاق جا خواهد شد یا نه و اینکه فضای کافی برای قدم زدن یا عبور از آن وجود دارد.

همچنین مهم است که چطور می خواهید مبل خود را وارد کنید. اگر راهرو های باریکی دارید، یا در مجتمع آپارتمانی زندگی می کنید که از آسانسور یا پله استفاده می کنید، در نظر بگیرید که آیا قادر خواهید بود که به راحتی مبل را وارد خانه ی خود کنید یا خیر.

فنر

فنر های مبل باید دارای انعطاف کافی باشند. به این معنا که زیاد از حد فرو نروند و در عین حال نرم باشند. حتما قبل از خرید، فنر های مبل را تست کنید. بهترین کار این است که روی مبل بنشینید و راحتی آن را بررسی کنید. فنر ها خاصیت ارتجاعی دارند بنابراین به محض اینکه از روی مبل بلند شوید باید به حالت اولیه خود برگردند.

قیمت

اگر مستاجر هستید و قصد عوض کردن خانه خود را دارید بهتر است از خرید مبل های گران قیمت مثل مبلمان کلاسیک صرف نظر کنید و سعی کنید از مبل های سبک تر همچون مبل های ال و راحتی که حمل و نقل آن ها راحت تر است و قیمت مناسب تری دارند خریداری کنید تا در صورت صدمه دیدن مبل ها حین اسباب کشی، هزینه بسیاری را متقبل نشوید.

شکل دسته

شاید شکل دسته مبل از نکات مهم در خرید محسوب نشود، درصورتیکه راحتی دسته مبل نیز به اندازه نشیمنش حائز اهمیت است، یک دسته باریک و سفت مانع از آرامش شما در زمان استراحت، فیلم دیدن و یا گپ و گفتگو می شود پس در انتخاب مبلمتان حتما به راحتی دسته ها نیز توجه داشته باشید.