ابعاد

اولین نکته ای که در خرید یخچال بسیار حائز اهمیت است این است که آیا در فضایی که در آشپزخانه دارید جا میگیرد یا خیر. اگر فضای آشپزخانه برای یخچال از اطراف محدود است، بهتر است قبل از خرید عرض، ارتفاع و عمق این محدوده را اندازه گیری کنید. در این فضا حداقل دو سانتیمتر در اطراف برای به اصطلاح تنفس دستگاه و جلوگیری از داغ شدن یخچال در نظر داشته باشید.

خچال و ساید بای ساید

اندازه ی ورودی آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما اپن نیست و در دارد قبل از خرید چهارچوب آن را اندازه بگیرید و ابعاد را یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید.

عادت خرید و آشپزی خود را مد نظر داشته باشید.

این مورد به شما در انتخاب ظرفیت یخچال فریزر کمک می کند. اگر موادغذایی زیادی در یخچال نگه نمیدارید، یخچال بزرگ تنها جای بیشتری در آشپزخانه اشغال می کند.

اگر دیر به دیر خرید می کنید، یخچالی با ظرفیت بالا و اگر هر روز به خرید می روید یخچالی با ظرفیت کم برای شما مناسب است. اگر نوشیدنی های زیاد ومتنوعی استفاده می کنید، به محل قرارگیری بطری ها دقت کنید که از ظرفیت کافی برخوردار باشد. طبقه بندی فضای فریزر را نیز بررسی کنید.

برخی قابلیت های یخچال فریزر های مدرن

موتور اینورتر خطی

از مهم ترین تغییرات در عملکرد یخچال های مدرن، می توان به استفاده از کمپرسور های پیشرفته اشاره کرد. مزیت اصلی موتور های خطی اینورتر این است که با جریان متناوب و با فرکانس مورد نیاز کار می کنند. از آن جایی که کم و زیاد کردن دور موتور، مصرف انرژی و استهلاک کمتری نسبت به حالت سنتی یعنی قطع و وصل پیاپی دارد، این موضوع یک نکته ی مثبت برای یخچال های مجهز به آن به شمار میرود، در نتیجه استفاده از این فناوری باعث می شود هزینه ی برق مصرفی، کاهش چشمگیری داشته باشد. با داشتن چنین قابلیتی یخچال فریزر استهلاک خیلی کمتری خواهد داشت.

بدنه استیل

اکثرا در بدنه ی یخچال های جدید استیل ضد زنگ به کار می برند. این گونه یخچال فریزر ها در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم هستند، اما قیمت آن ها بالاتر است.

نورپردازی

چراغ های LED با نور خود باعث زیباتر جلوه دادن مواد غذایی می شوند. اگر نورپردازی داخل یخچال ضعیف باشد ممکن است در پیدا کردن ظرفی که در انتهای یک ردیف جا خوش کرده دچار مشکل شوید. معمولا یخچال ها دارای یک لامپ در قسمت بالای فضای داخلی هستند، اما در برخی مدل ها از چراغ های کناری استفاده میشود و در نتیجه هر طبقه از یخچال به صورت مجزا نورپردازی می شود.