تفاوت سولاردام و ماکروویو

سؤالی که همواره ذهن کاربران را به خود مشغول کرده فرق میان مایکروویو و سولاردام است. قبل از اقدام برای خرید این محصول لازم است با تفاوت این دو دستگاه آشنا شوید. در ماکروویو عمل پخت از طریق ورود امواجی با طول موج کوتاه به غذا صورت می گیرد. این امواج مولکول های آب موجود در غذا را وادار به جنبش کرده و باعث ایجاد گرما و در نتیجه پخت مواد خوراکی می شوند. عملکرد مایکروویو بر خلاف سایر روش های پخت است که حرارت از یک منبع خارجی به غذای اعمال می‌شود و به این گونه است که حرارت در داخل مواد غذایی تولید می شود. به همین دلیل سرعت پخت افزایش یافته و زمان پخت کوتاه می شود. ماکروویو با پیشرفت تکنولوژی قابلیت های بیشتری پیدا کرد و به ماکروفر تبدیل شد.

سولاردام و ماکروویو

مایکروفرها دارای حرارت سه بعدی، گریل، جوجه گردان و امکانات دیگر می باشند. سولاردام گونه دیگری از دستگاه های پخت غذا با امواج هستند. سیستم پخت در سولاردام شبیه مایکروویو است. وجود المنت های نوری در سولاردام این محصول را از مایکروویو متمایز می کند. محفظه پخت سولاردام مجهز به هیتر ذغالی و المنت نوری است. عملکرد این دستگاه به گونه ای می باشد که در آن امواج نوری در عمق بسیار بالا و با گرمای زیاد به مواد غذایی نفوذ می کنند. قابلیت کانوکشن سولاردام سرعت پخت را تا ۵ برابر مایکروفر افزایش داده است. مزیت استفاده از سولاردام این است که به دلیل سرعت بسیار بالای پخت، مواد مغذی موجود در غذا حفظ شده و طعم غذا لذیذتر می شود. تفاوت دیگر این دستگاه با سایر محصولات این است که سولاردام محصول ابداعی برند ال جی و انحصاری این شرکت است. در مجموع می توان گفت که اگر به سرعت و کیفیت پخت غذا همراه با طعم و ویژگی های ظاهری آن اهمیت می دهید، سولاردام بهترین گزینه می باشد.

انواع ماکروویو و سولاردام

در زندگی امروزه استفاده از هر وسیله ای که به کارها سرعت ببخشد مورد نیاز است. سلیقه مردم از روش های پخت سنتی به محصولات پیشرفته تغییر کرده است. ماکروویو های موجود در بازار از نظر ویژگی های ظاهری و عملکر انواع متفاوتی دارند. در کل ماکروویو ها به دو دسته توکار و رومیزی تقسیم می شوند. انتخاب نوع ماکروویو به نوع نیاز و طراحی فضای آشپزخانه شما بستگی دارد. ماکروویو های توکار مدرن تر هستند و نیاز به فضای زیادی ندارند. مدل رومیزی پرفروش ترین نوع ماکروویو است. برندهای مطرح دنیا در ساخت این مدل ماکروویو امکانات زیادی تعبیه کرده اند. جهت پخت غذا، گریل کردن و نیاز به جوجه گردان نمونه های سولاردام دارای قابلیت های ویژه و پیشرفته تری هستند.

بهترین برندهای سولاردام و ماکروویو

برندهای معروفی وجود دارند که توانایی های خود را در طراحی و ساخت ماکروویو به رخ رقیبان می کشند. در این میان ال جی، پاناسونیک، دوو و سامسونگ برندهای مطرح در زمینه تهیه و تولید ماکروویو هایی با امکانات پیشرفته می باشند.

در میان برندهای ایرانی نیز اسنوا یک ماکروویو بسیار مناسب و ارزان به بازار عرضه کرده است که تقریبا دارای تمام ویژگی های یک ماکروویو خوب است. ابداع کننده دستگاه سولاردام شرکت ال جی می باشد. پس تنها برند عرضه کننده این محصول ال جی است. سولاردام ال جی 3884 مدل MA3884VC بهترین نمونه سولاردام این شرکت می باشد. این مدل سولاردام دارای نمایشگر هوشمند و گریل اتوماتیک است. طراحی ۲۸ برنامه متنوع پخت در این محصول نظر کاربران را به خود جلب کرده است. تکنولوژی بو زدایی در سولاردام 3884 باعث محبوبیت خاص این محصول در بین کاربران شده است. قابلیت های تنظیم دما، زمان و نوع پخت، پخت ذغالی، کانوکشن و... از دیگر امکانات این مدل سولاردام ال جی می باشد.

راهنمای خرید سولاردام و ماکروویو

خرید سولاردام و ماکروویو به عنوان یک وسیله برقی مستلزم رعایت نکات مهمی است. مهمترین ویژگی مایکروویو قدرت آن است که بر اساس وات اندازه گیری می شود. میزان این قدرت بستگی به هدف شما در استفاده از این دستگاه دارد. جهت پخت غذا، مایکروویو و سولاردام های پرقدرت گزینه بهتری هستند.

اما صرفاً برای یخ زدایی و گرم کردن غذا ماکروویو هایی با قدرت کمتر نیز کار شما را راه می اندازند. اندازه و ابعاد مایکروویو و سولاردام در مدل های مختلف با هم متفاوت است. پس لازم است قبل از انتخاب به فضای در دسترس خود دقت کنید. سولاردام و ماکروویوها معمولاً دارای یک صفحه چرخان جهت چرخش یکنواخت مواد غذایی هستند. در مدل های بالاتر و پیشرفته‌تر صفحه گردان دارای المنت هایی است که باعث طلایی و ترد شدن بیشتر غذا می شود. قبل از انتخاب سولاردام و مایکروویو لازم است بدانید که این وسیله ها چند منظوره هستند، بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکل به کاربران توصیه می کنیم هریک ازدستورالعمل های طبخ را فرا بگیرند.

خرید سولاردام و ماکروویو

یافتن بهترین فروشندگان برای افراد جهت خرید ماکروویو و سولاردام خوب مشکلی بزرگ است. رونق گرفتن بازار فروش محصولات مختلف در فضای مجازی باعث شده که برای خرید نیازی به صرف وقت و انرژی نباشد. ثبت تقاضا در سامانه متقاضی یک روش خرید خوب از طریق دسترسی به عرضه کنندگان انواع سولاردام و ماکروویو است.

در این راه کار ویژه تقاضای شما را به شکل یک آگهی توسط ابزارهای ارسال انبوه از طریق سام انه به فروشندگان مختلف ارسال می شود. سپس عرضه کنندگان محصول مورد نظر به شما دسترسی پیدا کرده و نسبت به خواسته شما اقدام می نمایند. در این روش همچنین امکان دریافت و بررسی پیشنهادات متعدد برای شما فراهم شده است. متن تقاضای شما باید شامل مشخصات مهم محصول مانند نوع سولاردام یا ماکروویو از نظر مدل و نام برند (داخلی یا خارجی)، ویژگی های ظاهری (رنگ و ابعاد، مدرن و به روز بودن) و سایر مشخصات فنی (قدرت و حجم) باشد. جهت ثبت سفارش کافیست متن تقاضای خود را به سامانه متقاضی ارسال نمایید.