امروزه به دلیل آپارتمانی شدن خانه ها و پایین رفتن متراژ آن ها نیاز به کمد و بوفه در منازل بیشتر احساس می شود. شاید در نگاه اول کمد و بوفه جزء لوازم ضروری منزل نباشد، اما بی شک بعد از مدتی کمبود آن را احساس خواهید کرد. بوفه وسیله ای است که معمولاً در پذیرایی جای داده می شود و از آن برای به نمایش درآوردن ظروف گران قیمت و شیک استفاده می شود. بوفه در واقع در نشان دادن نقطه کانونی منزل نقش بسزایی را ایفا می کند. کمد نیز وسیله ای برای ذخیره سازی انواع کالاها و رختخواب می باشد. کمد لباس از جمله مواردی است که نقش زیادی در دکوراسیون منزل دارد و از وسایل کاربردی به شمار می رود. خرید بوفه و کمد ممکن است سختی های خاص خود را داشته باشد. لذا ما می خواهیم در پایان بهترین روش را برای شما عنوان نماییم. توجه به نکات مهمی در خرید بوفه و کمد به شما کمک می کند تا یک دکوراسیون زیبا در منزل خود به وجود بیاورید. برای اینکه در این کار موفق شوید لازم است یک سری اطلاعات کسب کنید که ما در ادامه به بررسی و بیان آنها خواهیم پرداخت.

کمد و بوفه

 مدل های مختلف کمد و بوفه

امروزه با وجود چشم و هم چشمی های زیاد و حساسیت خانم ها نسبت به ساختن یک دکوراسیون زیبا و لوکس، وجود بوفه و کمد در خانه امری ضروری به حساب می آید. کمد و بوفه سال هاست که در منازل ایرانی نقش مهم و مثبتی را ایفا کرده است. با توجه به مد روز، بوفه و کمد در مدل ها، رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود، بنابراین به راحتی با دکوراسیون منزل شما قابل هماهنگی و ست کردن است. در مجموع کمد و بوفه در دو مدل کلاسیک و مدرن تولید و به بازار عرضه می شوند. انتخاب هر یک از این مدل ها به نوع کاربرد و دکوراسیون منزل شما بستگی دارد. پس اصلا نگران هماهنگی مدل بوفه و کمد خود با رنگ میز و مبل، فرش و حتی دیوارهای منزل خود نباشید. کمد و بوفه همچنین در جنس های مختلفی تولید می شوند. توصیه می کنیم نوع مقاوم و ماندگار آن را برای خرید انتخاب کنید. دیگر رنگ های قدیمی قهوه ای کمد و بوفه را از ذهن خود بیرون کنید، زیرا تناژهای رنگی مختلفی به بازار آمده اند که با سلیقه های مختلف سازگاری دارند. امروزه بوفه و کمد از نظر کاربردی، جنس و چوب به کار رفته شده در آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. کمد ها نیز از نظر کاربردی انواع مختلفی دارند که به انواع کمد دیواری، کمد رختخواب، کمد لباس ریلی، کمد لباس کشویی، کمد لباس چندبخشه، کمد جاکفشی و کمد نوزادی تقسیم بندی می شوند. هر یک از انواع کمدهای نام برده شده دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند و کاربردهای منحصر به فردی دارند.

 ویژگی های مهم کمد و بوفه

افرادی که قصد خرید کمد و بوفه را دارند باید این ویژگی ها را در نظر گرفته و آن را در زمان ثبت درخواست در سامانه متقاضای ثبت نمایند. همانطور که گفته شد انواع مختلف کمد و بوفه ویژگی های متفاوتی دارند. دارا بودن این ویژگی ها به هدف شما و نوع کاربردی که از کمد و بوفه انتظار دارید بستگی دارد. اگر می خواهید از بوفه به عنوان وسیله ای استفاده کنید که وسایل و ظروف لوکس خود را در آن به نمایش بگذارید، بهتر است بوفه ای با درهای شیشه ای انتخاب کنید. همچنین اگر در بوفه به قسمتی برای جای دادن قاشق و چنگال نیاز دارید، بهتر است از بوفه هایی که دارای کشوهای ذخیره سازی یا به اصطلاح دراور هستند، استفاده کنید. اگر قصد دارید از یک بوفه تنها برای نگهداری وسایل خود در اتاق غذاخوری استفاده کنید، پیشنهاد ما مدل هایی با ارتفاع کوتاه تر می باشد. لازم به ذکر است که محل قرارگیری بوفه و کمد در انتخاب نوع آن تاثیر گذار است. توجه داشته باشید که بوفه تا حدودی مکان زیادی را اشغال می کند. جالب است بدانید که عده ای از خانم ها تمایل به قرار دادن بوفه در آشپزخانه دارند. این امر زیبایی آشپزخانه را دوچندان کرده و دسترسی آنها را به ظروف آسان تر می کند.

خرید کمد و بوفه

کمد از وسایل ضروری به خصوص در اتاق خواب به شمار می رود، مخصوصاً اگر اتاق خواب دارای کمد دیواری نباشد. همانطور که گفته شد امروزه به دلیل کمبود فضا، مشکلات زیادی در نبود کمد و بوفه به وجود می آید. پس بهتر است کمد و بوفه را در لیست لوازم ضروری منزل خود بگنجانید. امروزه خرید و انتخاب کمد و بوفه به خصوص برای نوعروسان بسیار آسان شده است. وجود روش هایی مانند سایت متقاضی به شما کمک می کند تا بدون مراجعه حضوری در بازار بتوانید نسبت به انتخاب و خرید کمد و بوفه منزل خود اقدام نمایید. کافیست با مراجعه به سایت متقاضی ویژگی ها و نکات مربوط به کمد و بوفه مورد نظر خود را به ثبت برسانید. بعد از آن دیگر افراد فروشنده نسبت به تقاضای شما اقدام خواهند کرد. از مزیت های ویژه سایت متقاضی این است که شما با گزینه های مختلفی از نظر قیمت و کیفیت از طرف افراد ارائه دهنده مواجه خواهید شد. پس از آن شما می توانید با توجه به شرایط اقتصادی خود و بررسی دقیق هریک از گزینه های پیشنهادی، بهترین و مناسب ترین مورد را برای خرید انتخاب نمایید.